בלעדי: בשיחה עם "חדשות 20", אומר היום בכיר בפרקליטות כי ״החומרים שהגישה המשטרה בתיקי 1,000 ו-2,000 חלולים". עוד הוסיף הבכיר ואמר כי "יש פערים גדולים בין אמירות לבין ראיות. חלק מהחומר הוא לא יותר מרכילות שלא תוכל לבוא בפני בית המשפט(…). אין ספק שחלק מהדברים מצריכים השלמת חקירה וגם אז, אני לא בטוח שיהיה במה להיאחז מבחינה משפטית."

על פי הדיווח של כתב המשפט והמשטרה של "חדשות 20", לירן לוי, הבכיר בפרקליטות אינו מאמין כי יוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו: "יש בחומרים חלק שלא נחשף לציבור ופרטים שלא פורסמו עד היום, אך גם בהם אין לטעמי ראייה שיכולה להביא להרשעה".

"אסור לזלזל בעבודת המשטרה", הוסיף הבכיר. "המשטרה בהחלט הקיפה את התיקים ובנתה מארז שלם ומורכב, אך בסופו של דבר תפקיד היועץ המשפטי לממשלה הוא לבדוק את פנים האריזה וככל שנוברים פנימה, מתגלה קושי משפטי(…). יש צורך בבדיקות נוספות, בהשלמות. בכל מקרה, הסיפור הזה יימשך עוד חודשים". הבכיר אמר: "אתפלא מאוד אם היועץ המשפטי לממשלה יחליט להגיש כתב אישום בתיקי 1,000 ו-2,000"

ראש הממשלה נתניהו בטקס חנוכת השגרירות. צילום: הלל מאיר TPS

 

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "התבטאויות אלה אינן מוכרות לנו, ובוודאי שאינן משקפות את עמדת הפרקליטות. חומרי החקירה מעובדים כעת בתהליך מקצועי ורק לאחריו תגבש הפרקליטות את עמדתה המקצועית לגבי הראיות, ולאחר מכן הדברים יועברו להכרעת היועץ המשפטי לממשלה כמקובל. כל אמירה אחרת בהקשר זה היא באחריות המפרסם בלבד"

 

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי