האם בית״ר ירושלים נהנית מהעובדה שדייני בית הדין של ההתאחדות לכדורגל זועמים על התערבות שופטי בתי המשפט בהחלטות שלהם? יכול להיות.

נעם ליובין, צעיר הדיינים בבית הדין של ההתאחדות מתח ביקורת קשה על אוזלת ידם של שופטי בתי המשפט בענישה נגד אוהדי הכדורגל שמתפרעים במגרשים. בדיון שנערך ביום רביעי בעניינה של בית״ר ירושלים, עקץ ליובין את בית המשפט ואמר כי אם אדם היה זורק רימון עשן בתיאטרון בבאר שבע הוא היה נעצר מיד ונענש בחומרה. הדברים של ליובין מכוונים לאוזלת ידם של רשויות החוק שלא פעלו כראוי כאשר אוהד זרק רימון עשן צהוב במשחק של בית״ר נגד באר שבע באצטדיון טרנר.

מסך עשן. פלאש 90
מסך עשן. פלאש 90

בית״ר הועמדה לדין על זריקת רימון העשן אולם הדיון עשוי להיות משמעותי מאוד בנוגע לשינוי מגמה של בית הדין ובית״ר ירושלים. רוני מוסינזון, עורך הדין של בית״ר ירושלים, אמר בדיון כי המועדון הציב מאבטחים פרטיים ביציעי בית״ר ועל פי הצילומים האוהד שזרק את רימון העשן הוא אוהד מקומי מבאר שבע. מוסינזון הבהיר כי המועדון פועל כדי לתבוע אישית את האוהד. הדיין אהב לשמוע את הדברים של מוסינזון ודחה את ההחלטה לגבי העונש לשבוע הבא. ליובין ביקש לקבל מהמשטרה פרטים על האוהד שזרק את רימון העשן ובמקביל רוצה לראות האם אכן בית״ר תתבע אישית את האוהד. בינתיים המשטרה עצרה את האוהד מבאר שבע ובית המשפט הרחיק אותו רק לשלושים יום מהמגרשים. החלטה הזויה בהחלט של בית המשפט בבאר שבע מכיוון שהמשחקים של העונה הנוכחית מסתיימים ביום שלישי הקרוב.

השינוי המשמעותי שיסייע לבית״ר ירושלים בבתי הדין בהמשך הוא תביעות אישיות נגד אוהדים מתפרעים. עד עתה בתי הדין לא עשו הנחות לקבוצה בגלל שלא פעלה נגד האוהדים. למרות שנציגי הועדות הבטיחו כמה פעמים בעידן אלי טביב להילחם נגד האוהדים המתפרעים במסגרת תביעות אישיות המועדון לא פעל נגדם ובתי הדין הענישו גם על אוזלת ידה של בית״ר ואף ציינו זאת בהחלטות שלהם בעבר. אלי טביב מתלונן שהעונשים שהדיינים מטילים על בית״ר חמורים יותר מאלה שקבוצות אחרות סופגות. הסיבה, על פי הדיינים, הפעילות שקבוצות אחרות נוקטות נגד האוהדים. אם הדברים של עורך הדין מוסינזון אכן יתורגמו למעשים מדובר בשינוי משמעותי מצד טביב והקלה גדולה בנוגע לעונשים שהדיינים יטילו על הקבוצה.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20