אוהדי בית"ר ירושלים, צילום ארכיון: פלאש 90
אוהדי בית"ר ירושלים, צילום ארכיון: פלאש 90

 

ההצגה הטובה ביותר בעיר? תלוי את מי שואלים. בית״ר ירושלים משאירה לאלופה ולסגניתה את המאבק על הליגיונרים והיא טרודה בוועדת המשמעת שמצפה לה הערב בבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל בעקבות קריאות גזעניות של אוהדיה במשחק נגד בני סכנין בטדי בשבוע שעבר.

החשש הגדול בבית"ר הוא שהדיין יפעיל את העונש על תנאי שיש לקבוצה, הפחתת 2 נקודות ליגה. ההערכות לפני הדיון הן שבית הדין לא יתעלם מהעובדה שבעבר הוחלט שלא להפעיל את העונש על תנאי של הפחתת נקודות והסתפק בהארכת המועד של העונש על תנאי. אם אלי אוחנה ועורכי הדין של המועדון אלעד אייזנברג ורוני מוזסון יצליחו לשכנע במשהו את הדיין על הפעילות שהמועדון עושה נגד הגזענות והאלימות, עשוי הדיין להתחשב בכך ולהפחית נקודה אחת. אי אפשר שלא לקחת בחשבון את השיקולים של הדיינים כי בית הדין העליון נוטה להקל בעונשים של הפחתת נקודות ורדיוס, גם אם הדיינים טוענים שהם מתעלמים ממציאות זו בהחלטה שלהם בערכאה הראשונה. בקבוצה מאמינים כי הופעה של הקב״ט של המועדון עמוס מאיר תסייע בדיון. מאיר מוערך מאוד בבית הדין ושם יודעים שהוא מפעיל יד קשה נגד האוהדים האלימים והגזענים.

סוער במשחקים בין בית"ר ירושלים לבני סכנין. צילום: פלאש90
סוער במשחקים בין בית"ר ירושלים לבני סכנין. צילום: פלאש90

עורכי הדין של בית"ר יחד עם עמוס מאיר יסבירו לדיין על הפעילות של המועדון בקהילה, בבתי הספר ובקרב האוהדים בנושא הגזענות. הקב"ט מאיר ידגיש כי הקבוצה דאגה למצלמות באיצטדיון, להרחקת האוהדים מהמשחקים והמועדון ידגיש שוב את אוזלת ידם של המשטרה ובתי המשפט. אוחנה ידגיש כי קיבל החלטה מיד בסיום המשחק על סגירת היציע המזרחי עד להודעה החדשה למרות שהקבוצה חשופה לתביעות מצד רוכשי המנויים.

במועדון יודעים כי הדיין ישאל האם הוגשו תביעות אישיות נגד אותם אוהדים שקראו את הקריאות הגזעניות ועורכי הדין יטענו שהמשטרה לא זיהתה את האוהדים עדיין בוודאות וברגע שהם יזוהו תגיש תביעות אישיות נגדם, הטיעון הזה לא אמור להתקבל על ידי הדיין מכיוון שהמדיניות של טביב היא רק לאיים בתביעות ולא לתבוע את האוהדים, זו לפחות ההתרשמות של הדיינים מטביב.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20