שחקני בית"ר חוגגים. צילום:  עמוד הפייסבוק "מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים"
שחקני בית"ר חוגגים. צילום: עמוד הפייסבוק "מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים"

בית״ר ירושלים תשבור העונה את שיא ההכנסות של המועדון. המהלך של אלי טביב להחזיר את הסמל הגדול ביותר של בית״ר ירושלים הוכיח את עצמו וכבר בעונה הראשונה של אוחנה כמחזיק זכויות הניהול של בית״ר ההכנסות עד כה ממכירת מנויים, כרטיסים למשחקי הבית ופרויקט המנויים לתא הכבוד פלוס תא VIP בטדי, המועדון נהנה מעלייה משמעותית בהכנסות. המספרים של בית״ר ירושלים מפתיעים והם עומדים בינתיים על 30 אחוז יותר מההכנסות של התקופה המקבילה אשתקד.

שימו לב להבדלים הגדולים בין העונה שעברה לעונה הנוכחית. בית״ר ירושלים מכרה העונה 5,300 מנויים לעומת העונה שעברה,אז מכרה רק 3,500 מנויים. כל ההכנסות של המועדון בעונה שעברה ממכירת מנויים וכרטיסים כולל מוקדמות הליגה האירופית, הסתכמו ב-11.5 מיליון שקל.

אחרי עשרה מחזורים בלבד, כבר אפשר לומר בוודאות כי בית״ר ירושלים תרשום הכנסה גבוהה הרבה יותר מהעונה שעברה בה הקבוצה גם הייתה באירופה וגם דורגה בצמרת כמו העונה. ההכנסות העונה ממשחקי מוקדמות הליגה האירופית עומדים על 700 אלף שקל. נציין כי בית״ר שיחקה במושבה וכל הכרטיסים נמכרו, אם המשחק היה בטדי, ההכנסה הייתה יותר מכפולה. בנוסף, משחק אחד באירופה היה ללא קהל והיא הודחה בשלב המוקדם.

ההכנסות ממכירת המנויים הרגילים היו 3 מיליון שקל. אלי אוחנה ניצל בקיץ את קשריו עם גורמים רבים בעיר כדי למכור כרטיסים יקרים לתא הכבוד ולתא הזהב. לתא הכבוד נמכר כרטיס בסכום של 6,000 שקל, לתא הזהב נמכר כרטיס בסכום של 25 אלף שקל. סך ההכנסות מהמכירה המיוחדת הזו היו 1.1 מיליון שקל. ראש העיר, ניר ברקת, רכש כרטיסים לתא הכבוד בסכום של מאה אלף שקל.

ההכנסות של בית״ר ממשחקי הבית שהיו עד כה היו 2.2 מיליון שקל. ראוי להדגיש כי בית״ר שיחקה נגד הקבוצות הקטנות, אשדוד (במושבה) הפועל חיפה, מכבי נתניה, עירוני קרית שמונה והפועל אשקלון. רק לצורך המחשה, בהבדל ההכנסות בין משחק נגד קבוצה קטנה לבין קבוצה גדולה, ההכנסות ממשחק הבית הקרוב ביום שני נגד האלופה הפועל באר שבע יהיו 1.5 מיליון שקל.

בעקבות ההכנסות: הסגל צפוי להתחזק

סך ההכנסות של בית״ר ירושלים עד כה היו 7 מיליון שקל, אחרי המשחק הקרוב נגד האלופה, ההכנסות יעמדו על 8.5 מיליון שקל. אפשר כבר לקבוע כי בית״ר ירושלים, שתסיים את הסיבוב הראשון במשחק מול הפועל רעננה בטדי, עשויה לסגור הכנסה בסך 9 מיליון שקל. נציין כי בית״ר ירושלים תארח בסיבוב הבא את מכבי תל אביב ומכבי חיפה, ותארח בטדי בפלייאוף העליון את שלוש הגדולות פעם נוספת.

החיזוק בדרך. צילום: בית"ר ירושלים
החיזוק בדרך. צילום: בית"ר ירושלים

במסגרת הנתונים החיוביים והמפתיעים, אלי טביב יחזק את הקבוצה בחלון העברות בלפחות שני שחקנים. המטרה של אוחנה למכור עוד מנויים לתא הכבוד ולהגדיל את ההכנסות גם ממשחקים נגד הקטנות. אוחנה החליט כי מחירי הכרטיסים למשחקים נגד הקבוצות הקטנות יהיה אחיד – 60 שקל. נגד שלוש הגדולות כרטיס בוגר יתומחר ב-100 שקל וכרטיס נוער 50 שקל.

בני בן זקן המאמן יודע כי עתידו תלוי הרבה גם ביכולת של הקבוצה. טביב רוצה שבית״ר תציג כדורגל אטרקטיבי ולא רק תנצח. הבעלים אומר כי האוהדים של בית״ר יגיעו למשחקים בטדי רק אם הקבוצה תציג כדורגל התקפי ומהנה. אם בית״ר תמשיך להיות בצמרת ואף תתחזק בשני שחקנים איכותיים, הצפי להכנסות העונה ממכירת כרטיסים יהיה כמעט כפול מהעונה שעברה. בית״ר בקצב הנוכחי מסוגלת להגיע לסך הכנסות של כמעט 20 מיליון שקל.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20