בני בן זקן. צילום: בית"ר ירושלים
בני בן זקן. צילום: בית"ר ירושלים

 

בני בן זקן עומד בפני 90 הדקות הגורליות ביותר שלו כמאמן מאמן בית״ר ירושלים. אחרי השבוע הסוער ושיאו שיחת הנזיפה מצד אלי אוחנה, המאמן ישנה הערב את המערך של קבוצתו במשחק נגד מ.ס. אשדוד (20:15, אצטדיון הי"א) והוא יעלה עם שני חלוצים. המאמן שולח מסר לאוהדים שהוא מקשיב לביקורת ומשחק כדורגל הרבה יותר פתוח, בדיוק כמו שהם רוצים. החלק הקדמי של בית״ר ירושלים במשחק באשדוד יהיה עם איתי שכטר, אנתוני וארן וז׳אורז׳יניו. בן זקן, בהתייעצות עם הבעלים אלי טביב, יודע כי מדובר במשחק חוץ קשה והקבוצה זקוקה לתמיכת האוהדים. הרכב התקפי עם שני חלוצים אמור לגרום לאוהדים לעודד את הקבוצה ולא להתעסק במאמן. לפחות לא בפתיחה.

אנטואן קונטה הפצוע לא בהרכב, מי שאמור לשחק כמגן ימני הוא דויד קלטינס, בקישור האחורי ישחקו פול אדגר קלאודמיר פריירה ואריק סאבו. למרות שבן זקן משחק במערך שני חלוצים, הוא לא מוותר על עיבוי הקישור האחורי בו יהיו שלושה קשרים אחוריים כדי להתמודד עם המתפרצות המהירות של אשדוד. עוד החליטו בצוות המקצועי להשאיר את חן עזרא על הספסל.

במקביל להכנה למשחק, במועדון עוסקים בחשיבות המשחק עבור המאמן. השחקנים יודעים כי הפסד וכנראה גם תיקו עשויים לשלוח את בן זקן הביתה. אם זה היה תלוי באלי טביב בלבד, בן זקן כבר היה בבית אחרי ההפסד למכבי תל אביב אבל אלי אוחנה מנע את פיטוריו בהנחה שהשיחה שקיים עם המאמן ועוזרו גיל לבנדה תביא לשינוי. גם אוחנה מבין שאם לא יהיה שינוי בנוגע ליכולת ולניהול המשחק מצד בן זקן הוא ייאלץ לפטרו. הבעיה של אוחנה היא שאין לו אלטרנטיבה ראויה ולכן הוא לא מיהר להיפרד מהמאמן הצעיר. אוחנה היה רוצה לראות את רוני לוי במועדון אולם טביב אינו מוכן לשלם לו שכר של 150 אלף יורו נטו לעונה. לוי מוכן להגיע מקפריסין כבר עכשיו אבל רק תמורת חוזה לשנה וחצי. אופציה נוספת שעל הפרק הוא גיא לוי שאימן בעבר אצל טביב בבית וגן.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20