בבית"ר ירושלים הודיעו היום (ראשון) רשמית על כוונה להחליף את שם הקבוצה לבית"ר "טראמפ" ירושלים, כמחווה להחלטתו של הנשיא האמריקני להעביר את שגרירות ארצות לבירה. לפי ynet גם ראש העיר ניר ברקת תומך במהלך.
 עוד דווח ב-ynet כי בבית"ר פנו לשגרירות האמריקנית בנושא. הבוקר פורסם ב"מעריב" כי ההחלטה נשקלה בקרב ראשי המועדון.

 

על אף ההתלהבות ששידר בעלי הקבוצה אלי טביב, בשגרירות האמריקאית לא התלהבו מהרעיון. למרות זאת, לפי הדיווח ב"מעריב", טביב עדיין לא ויתר על הרעיון. לא ברור כיצד יגיבו למהלך אוהדי הקבוצה, שנקראה במקור על שם יוסף טרומפלדור.

נזכיר כי באחרונה החליט ראש העיר ניר ברקת להעניק מחווה נוספת לנשיא טראמפ, זאת בעקבות החלטו ההיסטורית, ולקרוא לכיכר המובילה לשגרירות על שם הנשיא.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בביקור בכותל בחודש מאי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

לא מדובר במחווה הראשונה שמתוכננת בישראל לכבוד הנשיא טראמפ. כזכור, כאות הערכה על החלטתו ההיסטורית להכיר בירושלים כבירת ישראל, הודיע ראש עיריית קרית ים דוד אבן צור כי העירייה תשקיע ארבעה מיליון שקלים בבניית הפארק האקולוגי והמדעי. הפארק ישתרע על שטח של שבעה דונמים. הנשיא טראמפ לא נשאר חייב ושיגר מכתב תודה לתושבי קריית ים.

טראמפ וטביב. צילום: רויטרס ופלאש90

 

"אני מודה לך על הכבוד הגדול בכך שהחלטת להקדיש לי את הפארק החדש של קריית ים היפה. מרגש אותי לדעת שהעם בישראל שואב עידוד מהחלטתי להכיר בירושלים כבירת ישראל", כתב הנשיא לראש העיר.

יתכן וטראמפ יזכה להוקרה גם באשקלון, שם מועצת העיר בוחנת את האפשרות לקרוא רחוב על שמו של הנשיא האמריקאי.

 

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם