אסף הראל וח"כ סתיו שפיר. צילום: instagram ופלאש 90

חצי שנה לפני הבחירות המוניציפליות, עולים על הפרק שני שמות מעניינים ששוקלים להתמודד על ראשות עיריית תל-אביב-יפו. על פי דיווח של רביב דרוקר בחדשות עשר, איש התקשורת אסף הראל עשוי לרוץ מול חולדאי.

הראל, שידוע בעמדותיו השמאלניות, עמד מאחורי מספר סדרות מצליחות, בהן "שוטטות", "מ.ק. 22", "מסודרים" ו"הפרלמנט". בנוסף הוא הגיש את תוכנית האירוח "כל לילה עם אסף הראל" בערוץ 10.
כיום הראל הוא בעל טור מצולם באתר "הארץ" ועלה לאחרונה לכותרות כשחשף שחווה הטרדות מיניות בעת שהיה תלמיד בתיכון "תלמה ילין".

הדמות השנייה ששוקלת להתמודד על התפקיד הנחשק היא ח"כ סתיו שפיר מסיעת "המחנה הציוני". שפיר, הגיחה לחיינו כאחת ממובילות המחאה החברתית של קיץ 2011 וכעת מעבירה את הקדנציה השנייה שלה בכנסת, כשהיא מכהנת כיו"ר ועדת השקיפות.

ראש העירייה הנוכחי, רון חלודאי מכהן בתפקיד כבר 20 שנה, אולם הוא כבר בן 74 וייתכן שיריביו הפוטנציאליים חושבים שזה הזמן הנכון להתמודד מולו. בארבע הפעמים הקודמות בהן נבחר לראשות העירייה, ניצח חולדאי את יריביו בפערים גדולים, גם כשהתמודד מול שמות מוכרים כמו ח"כ לשעבר ניצן הורוביץ ממרצ וח"כ דב חנין מהרשימה המשותפת.

חולדאי. צילום: פלאש 90

 

מי שעוד הצהיר בעבר כי הוא שוקל להתמודד לתפקיד הוא שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס ממפלגת "הליכוד". בראיון שנתן לגלי צה"ל בינואר האחרון אמר אקוניס כי "אחרי עשרים שנה תל אביב צריכה שינוי. אפשר לומר לרון חולדאי תודה על פועלו". כשנשאל אם אכן הוא יזכה בהתמודדות זאת השיב אקוניס בביטחון: "אם אקבל החלטה להתמודד – גם אנצח".

אקוניס. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90