יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן התראיין ל'לפני כולם', הגיב לפסיקת בג"ץ בנוגע לחוק הגיוס והתייחס גם לסערת הליכודניקים בהפגנות בפ"ת.

שר הביטחון ליברמן אומר כי כל בן 18 יגויס, ומי שלא – ינקטו נגדו הליכים פליליים. מה דעתך?

"יש הסכמות בקואליציה גם בהסכם הקואליציוני וגם בקואליציה איך צריך להראות מתווה הגיוס של החרדים, לכן אין צורך לנצל את המצב של פסיקת בית המשפט העליון על מנת לשנות משהו מהעניין הזה. היום גורל הקואליציה מצוי בידי ליברמן ובידי כחלון. הם צריכים להבין שבית המשפט דורס מזה זמן את עקרון הפרדת הרשויות והגיע הזמן שאחנו נתערב אחת ולתמיד. פעם זה פוגע בנו, פעם בליברמן, פעם בכחלון, פעם בחרדים. הדרג הנבחר הוא זה שצריך לקבוע את הדברים האלה".

אתה אומר שגורל הקואליציה נתון בידי ליברמן וכחלון? עד כדי כך המשבר הזה יכול להביא לידי פירוק הממשלה?

"המשבר הזה הוא משבר בעייתי ביותר ואמיתי, ונכון שבית המשפט העליון נתן שנה עם הוראות ביצוע, זה דבר חסר תקדים.. שהוא קובע גם מה יהיו הוראות הביצוע של כל חוק.. זה דבר שיכול להוביל לקרע רציני".

בוא נדבר גם על הליכודניקים החדשים. בית הדין של הליכוד אמור לדון בתביעה לסלק 15 חברים בטענה שסייעו לשמאל, איפה זה עומד כרגע?

"מי שהשתתף בהפגנות בפ"ת דינו לצאת החוצה, זו העמדה שלנו ואני מקווה שבית הדין יאמץ אותה".

טוענים הליכודניקים החדשים שזה לא כ"כ דמוקרטי.

"אין פה קשר לדמוקרטיה, אנחנו לא אומרים להם אל תבקרו, או אל תפגינו, אבל לא בהפגנה הספציפית הזאת שהפכה להיות סמל של השמאל במאבק נגד נתניהו והליכוד. אין לזה שום תקדים בליכוד מאז הקמתו, שחברי ליכוד השתתפו בהפגנה שמאורגנת על ידי מפלגות אחרות, על ידי השמאל. אני רוצה להזכיר לך שגבאי מיד שנבחר הלך לשם לנאום, אנחנו גם לא יודעים מי מתקצב את ההפגנות האלה, והן עולות כסף. בסופו של דבר המטרה של ההפגנות האלה היא להפיל את נתניהו, להפיל את הליכוד ולעשות הפיכה שלטונית. במצב הזה אנחנו חושבים שהם לא צריכים להפגין שם".

לפני כולם

לפני כולם