נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, לא נשאר אדיש לנוכח ניבולי הפה והקריאות להדיחו מצד חברת הקונגרס הפלסטינית רשידה טליב. "ההצהרות שלה מבישות", אמר אמש טראמפ לכתבים. "אני לא מכיר אותה, אני מניח שהיא חדשה".

זמן קצר לאחר שהושבעה השבוע לקונגרס נשמעה טליב כשהיא מכנה את טראמפ "בריון" באזני תומכיה ומצהירה: "אנחנו הולכים להיכנס ולהדיח את הבן ז***".

 

"ההצהרות שלה היו מאוד גסות רוח", אמר הנשיא. "אני חושב שהיא ביזתה את עצמה ואת משפחתה בכך שהיא השתמשה בשפה כזו מול הבן שלה ומול מי שהיה שם, לא משנה מי". על הקריאות להדיחו השיב טראמפ כי "אי אפשר להדיח מישהו שעושה עבודה נהדרת".

יושבת ראש בית הנבחרים הנכנסת, ננסי פלוסי מהמפלגה הדמוקרטית, לא מיהרה לגנות את דבריה של טליב: "אני לא אוהבת את השפה, אני לא הייתי משתמשת בשפה הזו, אבל לא אקבע סטנדרטים לעמיתים שלי בנושאי שפה, ואני לא חושבת שזה משהו גרוע יותר ממה שהנשיא אמר".

ביום חמישי הושבעה טליב והפכה לחברת הקונגרס הפלסטינית הראשונה. בעבר כיהנה בחברת בית הנבחרים במישיגן. היא הגיעה להשבעה בלבוש ערבי מסורתי ונשבעה על ספר הקוראן. שעות קודם לכן פרסמה טור דעה תחת הכותרת "עכשיו זה הזמן להתחיל את הליכי ההדחה נגד טראמפ".

"טראמפ הוא איום ישיר וחמור על ארצנו. על בסיס כמעט יומי הוא תוקף את החוק שלנו, את הדמוקרטיה שלנו, את שלטון החוק ואת האנשים שחיים במדינה הזו. ההתנהלות שלו יצרה משבר חוקתי שאנחנו חייבים להתמודד איתו עכשיו", נכתב במאמר.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20