פעילי תנועת השמאל הקיצוני "שלום עכשיו" ביזתה היום (רביעי) את מליאת הכנסת כשחבריה הניפו דגלים שחורים באולם במהלך דיון על חוק הלאום. לאחר מכן הוצאו הפעילים מן האולם.

חברת הכנסת מיכל רוזין (מרצ) הודתה לפעילים ועודדה אותם: "רוצה להגיד תודה לפעילי שלום עכשיו", קראה רוזין, "הם מזכירים לנו שדגל שחור מתנוסס מעל חוק הלאום הזה, תתנגדו להצעת החוק ותצביעו נגדה", אמר חברת הכנסת מעל דוכן הנואמים.

אתמול תקפו אישי ציבור שונים וביניהם השר לשעבר אלי שי את חוק הלאום. "חוק הלאום במתכונתו הנוכחית פוגע במורשת ישראל ונותן כח גדול מאוד לרפורמים", אמר ישי. "החוק מסמיך את בג"ץ לפסוק בנושאים רבים בעניינים הלכתיים בדיוק כפי שעשו בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו. יש לתקן את החוק".

גם ח"כ ישראל אייכלר טען כי חוק הלאום, עלול להוות "בכייה לדורות", עבור הציבור הישראלי. בראיון לנועם זיגמן ברדיו 'קול ברמה' אמר היום אייכלר כי "כל הטענות של אנשי הימין שבג"ץ ישתלט אחרי החקיקה על החוק נכונות. נותנים פה על מגש של כסף את השליטה לבג"ץ בכל הנושאים המרכזיים – לאום, דת, יהדות התפוצות ועניינים נוספים", לדבריו, "החוק הזה מסוכן יותר מחוק 'כבוד אדם וחירותו'. כל מי שרואה את החוק, רואה שהוא כל כך חסר בשר, עד שמי שירוויח ממנו זה רק הרפורמים ובג"ץ".

 

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20