בית הדין העליון של תנועת 'הליכוד' דחה היום (ו') את עתירתם של עשרה פעילי 'הליכודניקים החדשים' ופסק כי מייסד ומנהיג הקבוצה ליאור מאירי, והפעילים אסף רותם, דן קלארמן ואלון אנתין יורחקו מהתנועה.

עם זאת, הוחלט לקבל את עתירתם של כי יניב טוירמן, שי פחימה, איתי בן יוסף ופולינה פנקרטוב והם יוחזרו לתנועה ויוכלו להצביע בפריימריז ביום שלישי הקרוב. העותרים יניב טוירמן והדס ויסמן-שמחוני לא יוכלו להתמודד בפריימריז. ניר הירשמן הוא העותר היחיד שיורשה להתמודד. עוד החליטו הדיינים לקבל את העתירה בעניין המתפקדים הכפולים למפלגת העבודה.

זה מתקרב. עובדים על הזווית המשפטית. עובדים על המרצת הבייס. עובדים על רשימת המומלצים. ITS ALL HAPPENIG. מי שיכול לבוא במהלך ה-4 ימים הבאים למטה, לראות היסטוריה בהתהוות, מוזמן בחום. #עדהניצחון.

פורסם על ידי ‏‎Lior Meiri‎‏ ב- יום שישי, 1 בפברואר 2019

 

"מידת האמון לו ראויים דברי מאירי הפוכה למידת הפאתוס שבהם"

בפסק הדין, המתפרש על גבי 26 עמודים, מתחו הדיינים ביקורת חריפה על מאירי ועל הפעילים. "לא התרשמנו באופן חיובי מהופעתו של מר מאירי בפנינו", כתבו. "למעשה, מר מאירי נאם נאומים מלאי פאתוס בנושאים שאינם קשורים לנושא השימוע במקום להשיב לשאלות שהוצגו לו. אכן, כישוריו הרטוריים (שלא לומר הדמגוגיים) של מר מאירי מעידים על התאמתו לפוליטיקה, אך ספק אם התשובות שהוא סיפק לנו מעידות על התאמתו לליכוד. מידת האמון לו ראויים דבריו של מר מאירי נמצאת ביחס הפוך למידת הפאתוס שבהם".

העותרים

 

"לא הסתיר את רצונו בתבוסת הליכוד בבחירות"

לדבריהם, ההתבטאויות מנהיגם מהתקופה הסמוכה להתפקדותו "מעידות כי בעת שחתם על טופס ההתפקדות מר מאירי לא אמר אמת בהצהירו כי הוא מזדהה עם מטרותיה של מפלגת הליכוד".

לכן, קבעו כי "הצהרתו של מר מאירי בדבר הזדהותו עם מטרות הליכוד הייתה מצג שווא בעיתה והנה מצג שווא גם כעת. לאורך שנות חברותו בליכוד מר מאירי פעל לפקוד לליכוד אנשים שלכאורה אינם מזדהים עם התנועה ולא הסתיר את רצונו בתבוסת הליכוד בבחירות". מכאן, הסיקו הדיינים גם לגבי שאר הקבוצה, שכן הוא, כאמור, מייסדה.

"ציניות פוליטית"

הם לא חסכו ביקורת גם מהשר צחי הנגבי וטענו כי הצטרפותו לעתירה של "היחיד מהליכוד שהורשע בעבירה של מתן הצהרה כוזבת בהקשר של מינויים פוליטיים" – מעידה כי כוונת 'הליכודניקים החדשים' היא לא מאבק בשחיתות השלטונית ולמען טוהר המידות כפי שהצהירו.

"הורשע בעבירה של מתן הצהרה כוזבת". השר צחי הנגבי. צילום: פלאש 90

 

"מכך יש ללמוד הרבה על הציניות הפוליטית שלהם ועל התפיסתם, לפיה המטרה מקדשת גם אמצעים לא אסתטיים ובמאבק למען מטרה נעלה, גם אמצעים שאינם קוהרנטיים עימה עשויים להיות כשרים", כתבו. "הצהרותיהם מלאות הפאתוס על מחויבות לערכים של טוהר מידות אינן מעוררות כבוד, אלא אולי חיוך סלחני".

'הליכודניקים החדשים': עתרנו לביהמ"ש העליון

בתגובה להחלטת בית הדין נמסר מ'הליכודניקים החדשים' כי "בית הדין גנז סופית את תיאוריית הקונספירציה לגבי הליכודניקים החדשים. ניר הירשמן, מראשי הקבוצה יתמודד בפריימריס. 174 חברים שהתפקדותם נפסלה שלא כדין, חוזרים לספר הבוחרים. לצערינו, בית הדין של הליכוד החליט להדיח מהתנועה חמישה מחברי הקבוצה, ומנע מחלקם לעמוד לבחירה, וטרם החזיר 1,001 מתפקדים שלא הוכנסו לספר הבוחרים למרות שהתפקדו כחוק".

עוד הודיעו: "עתרנו היום לבית המשפט העליון על מנת להחזיר את כולם לתנועה, לאפשר להם לסייע בגיבוש רשימה ראויה ולהביא לניצחון התנועה בבחירות. בסקר שנערך לאחרונה בקרב 1,100 מתפקדים, קבעו 30% מהם כי הליכודניקים החדשים הם 'העתיד של התנועה'. זה נכון, ואנחנו מתכוונים למלא את הייעוד הזה".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20