ההשתלטות המחודשת של המשטר הסורי על העיר חאלב, מלווה בטבח נוראי במאות ואלפי תושבים, בהם גם נשים וילדים. בעיר מתגוררים עדיין כ-50 אלף תושבים שחלקם מחולצים, אך מעשי הרג מכוונים מתבצעים בחסות נשיא סוריה אסד. אולם בעוד העולם מזדעזע מהנעשה בעיר הסורית, דווקא בישראל יש מי שמעודדים ואף מגבים את השליט הסורי האכזר. בכתבה שמפרסם גלעד צוויק באתר "מידה" תחת הכותרת "בגידת חד"ש", מתוארים גילויי התמיכה של אנשי תנועת חד"ש בשליט הסורי.

"לכאורה אין אדם שפוי שיכול לגלות הבנה, שלא לדבר על הזדהות או אהדה, כלפי תעשיית הרצח שמפעילים אסד, חיזבאללה, המשטר האיראני ובני בריתם נגד העם הסורי. אך בשעה שהנשיא הסורי נחשב כיום לאחת הדמויות השנואות בעולם ובמזרח התיכון בפרט, דווקא בתנועת חד"ש מוצאים לנכון להעניק לו רוח גבית ו'לחגוג' את ניצחונו המסתמן בחלב", מפרט צוויק.

"מחלב לירושלים", זוהי כותרת פוסט שפורסם ב־2 בדצמבר בדף הפייסבוק הרשמי של חד"ש בשפה הערבית. לנוכח הטבח שמבצע אסד בחלב, ניתן לתהות האם מפעילי דף הפייסבוק בערבית של חד"ש מייחלים למעשה להישנותם של מראות ההרס והחורבן  גם ברחובות בירת ישראל. לצד תמונה של לוחמי צבא אסד מניפים את דגל המשטר הסורי ומסמנים באצבעותיהם תנועת ניצחון, נפתח הפוסט במשפטים הבאים:

בימים האחרונים מגיעות אלינו בשורות טובות בשרשרת מסוריה, ובפרט מהעיר חלב, שבה הצבא הערבי הסורי מתקדם בתוך השכונות המזרחיות של העיר ומטהר אותן מהזוהמה של הטרוריסטים הקיצוניים, ומהזוהמה של ארגונים שהודיעו רשמית על חבירתם לאותם טרוריסטים.

"חד"ש היא תנועה פלורליסטית". דב חנין. מרים אלסטר פלאש 90
"חד"ש היא תנועה פלורליסטית". דב חנין. מרים אלסטר פלאש 90

 

 

בחד"ש לא הסתפקו בחלוקת תשבחות לאסד על ביצועיו הצבאיים, אלא גם תקפו בחריפות את הניסיון להפקיע מידיו את השלטון בדמשק, בטענה כי מדובר ב"מגמה קולוניאליסטית אירופית", החותרת לחלק את סוריה.

החלק האחרון בפוסט, שנכתב כזכור בעמוד פייסבוק רשמי של סיעה המיוצגת בפרלמנט הישראלי על ידי ארבעה חברי כנסת, בהם יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, הוקדש לתיאור דמותו של אסד כשמש האומה הערבית בחתירתה לחיסול מדינת ישראל.

לפני מספר חודשים התבטא ח"כ דב חנין מחד"ש בנושא כשנשאל על קולות הנשמעים ממפלגתו אשר אינם מגנים את הטבח בסוריה כשאמר "חד"ש היא תנועה פלורליסטית ולפעיליה עמדות שונות בנושאים שונים".

לכתבה המלאה באתר "מידה" לחצו כאן

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם