בוקי נאה, כתב הפלילים הוותיק ומי שמקיים היום סיורים מאורגנים ל"חצר האחורית של תל-אביב", פרסם בסוף השבוע פוסט חריף בפייסבוק נגד צ'יקו אדרי, שהיה מועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה והודיע על הסרת מועמדותו.

צילום: מתוך דף הפייסבוק של בוקי נאה

 

בפוסט ארוך כתב בוקי את הדברים הבאים:

"נוטשים ניידות באמצע הכביש ובורחים. מילה אחרונה על צ'יקו אדרי לפני שהוא הולך. אני מכיר אותו הרבה מאד שנים. פעם אפילו היינו מיודדים.

יום אחד כשהיה מפקד משטרת תל אביב ואני פרשנתי הרבה בתוכניות טלוזיה הוא נפגע ממשהו שאמרתי על המסך. למחרת הוא הורה לאנשי הדוברות של משטרת תל אביב לנתק אותי ממערכת הדיווח, 35 שנים אחרי שחוברתי אליה.

ככה הוא החליט כי זה עסק פרטי שלו. כתבתי לו מה אני חושב על המעשה שלו ואז הוא התחיל להתנכל לי. בהוראה אישית שלו, כשהייתי מגיע עם האוטובוס של סיור הלילה שלי לתחנה המרכזית הישנה השוטרים שלו מנעו ממני.

"הוא היה הריבון ואני סבלתי"

רשמו לאוטובוסים שלי דוחות, גרשו אותם עד שמצאו פטנט מקורי. איך שהייתי נכנס לתחנה המרכזית עם האוטובוס היו חוסמות את כביש הכניסה ניידות משטרה. פעם שתיים. פעם רק אחת. פעם ניידות משטרה, פעם את הניידות המשותפות עם העירייה.

הכל כדי למנוע ממני להיכנס. השוטרים היו מחנים באמצע הכביש ובורחים כדי שלא יהיה לי עם מי לריב. סוגרים רחוב שלא אכנס כאילו שאני מהווה סכנה לשלום הציבור. מה היה קורה אם היה בא אמבולנס עם סירנה כדי להגיש עזרה ונתקל בכביש חסום? באמת בתור אזרח המדינה התביישתי בפני האורחים שבאוטובוס שככה עושה המשטרה של המדינה שלהם .

רצה הגורל ופעם זה קרה כשבאוטובוס ישבו 50 עובדי המנהלה של חברת הביטוח שהיו"ר שלה היה יוחנן דנינו המפכ"ל הקודם. שלחתי מכתבים הצקתי להם וקבלתי תשובות פחדניות שזה לא בגללי. שזה בגלל שמנסים למנוע מאנשים ללכת לזונות אז סוגרים להם את הכביש. כאילו, כאילו שיש חוק בישראל שאסור ללכת לזונות.

הוא היה הריבון ואני סבלתי. וזה נמשך. יום אחד קבלתי דו"ח על כך שהאוטובוס שלי עומד (מותנע עם אנשים בתוכו) בחושך בסמטה צדדית ב-23:30 במרחק של פחות מ- 12 מטרים מפינת רחוב בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב. זו העבירה-עמידה עם אוטובוס פחות מ-12 מטרים מהפינה. שלמתי את הדו"ח הזה שקיבלה חברת אגד, בעלת האוטובוס, ביום שבו אדרי עזב את תפקידו וכתבתי לו את כל מה שאני חושב עליו.

הלילה, בזכות הגשם, היה לי זמן אז קראתי את ההתכתבויות ביננו. היה לי גם זמן לקרוא את מה שכתב עליו הסנ"צ נמרוד דניאל שהיה אצלו קצין האח"ק במרחב ירקון.

בשבוע שעבר שמעתי את החברים שלו אומרים בטלויזיה שהשופט גולדברג פסל אותו בגלל שהוא גזען. השופט, ככה הם אמרו. השופט שלא אישר את המינוי שלו עשה את זה ממניעים גזעניים.

טוב שהלך. באמת טוב לתושבי מדינת ישראל שלא עשו אותו מפכ"ל.

בצילום: ניידת משטרה שחוסמת לי את הכביש בהוראת המפקד צ'יקו"

לינור בר-אל

לינור בר-אל