אין קונים למועדון הכדורגל הפועל תל אביב. מועד המכרז לקבלת הצעות הסתיים היום, יום שלישי, נאמן הפועל תל אביב, עו"ד שאול קוטלר, הודיע כי איש לא ניגש למכרז ולא הגיש הצעות לרכוש את המועדון. הנאמן אמר כי היו מתעניינים אבל לא מעבר.

קוטלר ביקש מבית המשפט המחוזי בתל אביב לכנס דיון דחוף והכיוון, נכון לעכשיו לפחות, פירוק המועדון בשבוע הבא. בדו"ח שהוגש לבית המשפט, הנאמן קוטלר הציג תמונה עגומה בנוגע לסיכוי ההבראה בלי רוכש וחלק שבחים למאמן גיא לוזון ושחקני הקבוצה. גם האוהדים שתרמו כמעט חצי מיליון שקל קיבלו מחמאות.

קיבלו מחמאות, אוהדי הפועל ת"א. צילום: ברק ליון
קיבלו מחמאות, אוהדי הפועל ת"א. צילום: ברק ליון

קוטלר ציין: "למרבה הצער, הדרמה לה אנו עדים נמצאת בדרכה להפוך לטרגדיה. מועדון הכדורגל המפואר של הפועל תל אביב בדרכו להתפרק ולהיעלם. לדאבונם של הנאמנים, גלולת רעל בלתי פתירה הושארה בחברה והיא זו אשר מרתיעה מתעניינים מרכישת הפעילות".

סתיו שחם, הבעלים של הפועל כפר סבא הביע נכונות לרכוש את הפועל תל אביב והנאמן אף שוקל פנייה לבית המשפט כדי למצוא פיתרון לתקנון ההתאחדות על צינון במעבר בעלי קבוצות.  כעת יש כמה אפשרויות: יימצא ברגע האחרון רוכש שיקנה את המועדון נקי מחובות ויתחייב בבית משפט להשקיע בקבוצה. אם שחם יהיה רציני, יתכן והשופט איתן אורנשטיין יחליט על אישור הרכישה או סעיף של הארכת תוקף הנאמנות עד לסיום העונה בתנאי ששחם יפקיד ערבויות לרכישה.

בנוסף, יתכן ונשיא בית המשפט המחוזי יאריך את מועד במכרז לעוד שבועיים. במקרה של הליך פירוק יהיה שחרור של כל השחקנים היקרים והצוות המקצועי מהחוזים החתומים, ממאזנה של הקבוצה יורדו תשע נקודות והפועל תשחק עם שחקני נוער מה שיוריד אותה לליגה הלאומית. יש אפשרות שנראית לא ריאלית שהפועל תל אביב תרד בסיום העונה לליגה ג׳.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20