ארנון מוזס, מו"ל עיתון "ידיעות אחרונות", התייצב היום (ג') במשרדי יחידת להב 443 במסגרת חקירת "תיק 2000", המכונה גם "פרשת נתניהו מוזס".

כזכור, לאחרונה נחשף כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו"ל ידיעות ארנון מוזס נפגשו בחשאיות. במהלך הפגישות השניים בדקו אפשרות ליצור יחסי גומלין לפיהם מוזס יעניק לראש הממשלה סיקור אוהד בעיתון "ידיעות אחרונות", מנגד, ראש הממשלה היה אמור לפעול על מנת להחליש את "ישראל היום", העיתון המתחרה של ידיעות.

מו"ל ידיעות ארנון מוזס. נחקר במשטרה בפעם החמישית. צילום: פלאש 90
מו"ל ידיעות ארנון מוזס. נחקר פעם נוספת. צילום: פלאש 90

מוזס נקרא לחקירה מספר פעמים בהקשר הפרשה. בשלב זה, לא ידוע האם חומר הראיות שהצטבר יכול להירקם להגשת כתב אישום נגד מוזס.

גורם המעורב במערכת אכיפת החוק רמז כי החקירה בודקת עבירות של מרמה והפרת אמונים, כלומר, חומר החקירה בפרשה מכיל הקשר פלילי מלבד ההקשר הציבורי.

לפי הסקר, רוב הציבור לא מאמין לו. בנימין נתניהו. צילום: עמית שבי
ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: עמית שבי

במקביל, ראש הממשלה נחקר במסגרת פרשת "תיק 1000". בחקירה זו נטען כי ראש הממשלה קיבל לכאורה טובות הנאה מאיש העסקים ארנון מילצ'ן, ידידם של משפחת נתניהו.

בפרקליטות נטען כי קיים פער בין חומר הדורש לפתוח בחקירה ביחס לחומר הראיות הדורש הגשת כתב אישום, אולם גורמי אכיפה שונים טוענים כי לא נשללת האפשרות להגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. "כיוון שמדובר בראש ממשלה נבחנו הראיות כבר לפני האישור לפתוח בחקירה לעומקן, כך שלאחר גביית עדויות למכביר וחקירת מעורבים, התשתית הראייתית רק הולכת ומתגבשת", נאמר במערכת האכיפה.

אלעד שור

אלעד שור