ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה הגיעו היום (ש') לפרלמנט האירופי בשטרסבורג, צרפת, כדי להשתתף בטקס האשכבה לקנצלר גרמניה לשעבר הלמוט קוהל. מתקשורת רה"מ נמסר כי "נתניהו הוזמן לשאת דברים אך החליט שלא לעשות כך בגלל השבת". את הדרך מהמלון לבניין הפרלמנט האירופי צעד רה"מ ברגל והוא אף נמנע מלחתום בספר האורחים.

טקס אשכבה לקנצלר גרמניה קוהל. צילום רויטרס RTS19CYE
טקס האשכבה לקנצלר גרמניה לשעבר, הלמוט קוהל, היום בשטרסבורג. צילום: רויטרס

עם המראתו לשטרסבורג, אמר נתניהו: "אני יוצא עכשיו לשטרסבורג כדי לחלוק כבוד אחרון להלמוט קוהל, קנצלר גרמניה לשעבר. הלמוט קוהל היה מנהיג ענק, תרתי משמע. הוא היה ידיד ענק של מדינת ישראל ושלי אישית. הוא פעל רבות למען האינטרסים המדיניים והביטחוניים של מדינת ישראל וכל אזרחי ישראל חבים לו תודה עמוקה. אני אבטא את זה שם בשטרסבורג, בין מנהיגי אירופה והעולם".

יחד עם רה"מ נתניהו ורעייתו השתתפו בטקס מנהיגי אירופה ונשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון. תקשורת רה"מ מסרה כי רה"מ נתניהו התקבל בחום ואהדה רבה ושוחח עם מרבית המנהיגים: הקנצלרית מרקל, הנשיא הצרפתי מקרון, קלינטון, ר"מ בריטניה מיי, בלגיה, לוקסמבורג, נשיא אוקראינה נשיא גרמניה ועוד. כמו כן, נמסר כי חברים רבים בפרלמנט האירופי ניגשו לרה"מ נתניהו וסיפרו כי בכוונתם להגיע בקרוב לביקורים בישראל.

נתניהו בטקס האשגבה של קנצלר גרמניה לשעבר קוהל. צילום רויטרס RTS19D0T
רה"מ נתניהו ונשיא צרפת לשעבר, ניקולא סרקוזי, בטקס האשכבה לקנצלר גרמניה לשעבר, הלמוט קוהל, היום בשטרסבורג. צילום: רויטרס

הנשיא מקרון אמר לנתניהו כי הוא מצפה לראותו בפריז בעוד שבועיים בטקס 75 שנה לגירוש יהודי צרפת בו ינאמו מקרון ונתניהו. לאחר מכן יגיע רה"מ לארמון האליזה לפגישה מדינית ראשונה עם נשיא צרפת עמנאל מקרון, פגישה שנקבעה לפני מספר ימים.

נתניהו ורעייתו ממריאים לצרפת אתמול (ו'). צילום: קובי גדעון, לע"מ
נתניהו ורעייתו אתמול (ו') בנתב"ג. צילום: קובי גדעון, לע"מ
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20