אגודת הסטודנטים בבית הספר לאמנות 'בצלאל' החליטה לא לקיים השנה את חגיגות יום ירושלים, בשל המשמעות הפוליטית של יום ירושלים עבור הסטודנטים הערבים. כך דווח באתר '360'. בשנים האחרונות מתקיים 'יום הסטודנט' בירושלים באותו התאריך בו מציינים את יום ירושלים, אך בבצלאל החליטו לקיים יום לימודים כרגיל עד השעה 19:00. כמו כן למחרת ליל החגיגות יתקיימו הלימודים במוסד כרגיל, מה שיקשה על סטודנטים שמעוניינים לקחת חלק ביום הסטודנט הכללי בעיר.

סטודנטיות בבצלאל מוחות בעקבות חקירת תלמיד שתלה תמונה שנויה במחלוקת של רה"מ בקמפוס. צילום: פלאש 90
סטודנטיות בבצלאל מוחות בעקבות חקירת תלמיד שתלה תמונה שנויה במחלוקת של רה"מ בקמפוס. צילום: פלאש 90

סטודנטית בבצלאל אמרה ל '360': "מזעזע בעיניי שאגודת הסטודנטים מונעת מאיתנו לחגוג את יום ירושלים בגלל הדעות הפוליטיות שלה. לא משנה מה הדעה הפוליטית שלי, מדוע אני לא יכולה לחגוג עם שאר הסטודנטים מהעיר ועם חברות שלי מהאוניברסיטה העברית? נכון שיש מספר משמעותי של סטודנטים ערבים בבצלאל, אבל בשנה שעברה הם בעצמם הגיעו אל ההופעות וחגגו איתנו, יחד עם כולם, ככה שזה נראה לי יותר כמו יוזמה של סטודנטים מהשמאל מאשר בקשה שבאה מהסטודנטים הערבים".

מחאה בבית הספר לאמנות בצלאל על חקרית תלמיד שתלה בקמפוס תמונה שנויה במחלוקת של רה"מ. צילום: פלאש 90
מחאה בבצלאל על חקירת תלמיד שתלה בקמפוס תמונה שנויה במחלוקת של רה"מ. צילום: פלאש 90

מאגודת הסטודנטים בבצלאל נמסר כי "השנה איגוד הסטודנטים בצלאל מוביל מהלך להרחבת חגיגות יום הסטודנט ל'שבוע הסטודנט', לאחר החלטה שהתקבלה במועצת הסטודנטים להפוך את החגיגות לפסטיבל בן שבוע, במטרה לאפשר לכל אוכלוסיות הסטודנטים בירושלים להשתתף בשמחות".

עוד נמסר מבית הספר: "הצורך להרחבת החגיגות אינו אקסקלוסיבי לבצלאל בלבד ולכן יצאנו בשיתוף פעולה עם בתי ספר לאמנות אחרים בירושלים (ניסן נתיב, סם שפיגל, המעלה ומוסררה) ונפתח את שבוע הסטודנט עם אירוע בבית הנסן ב-18.5. נסגור את שבוע הסטודנט עם אגודות הסטודנטים בעברית ובדוד ילין ביום שישי ה-26.5, בכפר הסטודנטים בגבעה הצרפתית".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20