מאמן הכדורגל הפורטוגלי המפורסם, ז'וזה מוריניו, ממשיך לספוג מהלומות. אחרי ש'המיוחד' פוטר ממנצ'סטר יונייטד מוקדם יותר העונה, היום (שלישי) הוא נשפט לשנת מאסר על תנאי בכלא הספרדי והושת עליו קנס של שני מיליון יורו.

מדובר על פרשת העלמת מס מהתקופה בה אימן הפורטוגלי את ריאל מדריד בספרד. על פי האישום, מוריניו העלים מס בשנים 2011 ו-2012 מרווחים מזכויות השימוש בשמו והעביר כספים לחברות קש הנמצאות מחוץ לספרד.

סך חובו של מוריניו לרשויות המס בספרד עומד על 3.3 מיליון יורו. מס ההכנסה הספרדי חשף כי חתם על הסכם תשלומים עם המאמן, לפיו ימחקו מחובו 1.14 מיליון יורו ששילם בעבר ועוד 462 אלף ששילם ביולי שעבר. על פי ההסכם, מוריניו יצטרך לשלם עוד 2.185 מיליון יורו לרשויות על מנת לכסות את חובו.

כזכור, בחודש שעבר גזר בבית המשפט בספרד גם על כוכב ריאל מדריד לשעבר, כריסטיאנו רונאלדו, קנס בסכום של 18.8 מיליון יורו בגין העלמת מס. בנוסף, הטיל עליו  23 חודשי מאסר על תנאי, חודש פחות מהזמן שעל פי החוק הספרדי הופך מאסר על תנאי למאסר בפועל.

מוריניו הצטרף אליו. כריסטיאנו רונאלדו בימיו בריאל מדריד. צילום: Chris Deahr

 

רונאלדו, כוכב יובנטוס ולשעבר שחקן ריאל מדריד, הואשם בהעלמת סכום של 15 מיליון אירו בתקופה בה שיחק בליגה הספרדית. התביעה אף דרשה לשלוח אותו לשנתיים בכלא בשל כך.

 

אלון מליק

אלון מליק