הפועל באר שבע ובית"ר ירושלים נפרדו הערב ב-1:1 באיצטדיון טרנר, ניצחון של אחת מהקבוצות היה מסדר לה את המקום הראשון, חלוקת הנקודות השאירה את מכבי תל אביב בפסגה לפחות בשבוע הקרוב. במחצית הראשונה האלופה היתה טובה יותר, בית״ר התעסקה בעיקר בפעילות הגנה ומתפרצות וכמעט גם הפתיעה. כבר אחרי שבע דקות קונטה בעט למשקוף אבל למרות שהאורחת הגיעה למצבים דווקא האלופה כבשה. דקה 30, וואקמה הוריד כדור מצוין בראשו, קליימן לא הגיע לכדור וחנן ממן דחק רגל וכבש. שער רביעי לשחקן הרכש של האלופה שהעלה את קבוצתו ל-0:1.

שחקני בית"ר חוגגים. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של הקבוצה

 

שניות לפני המחצית, קלאודימיר פריירה בעט בעיטה חופשית מזוית קשה מאוד וכמעט הכדור נכנס לחיבורים אבל המשקוף מנע גול נדיר. עד המחצית בית״ר המשיכה להציג כדורגל מבולבל והאלופה המשיכה לשלוט. במחצית השנייה בית״ר ראינו משחק אחר. בית״ר ביצעה שינוי ששינה את המשחק. סילבסטר החליף את הייסטר ובית״ר נראיתה אחרת לגמרי. בדקה ה-60 איתי שכטר בישל שער גדול כאשר העמיד את סילבסטר מול חיימוב שבעט לרשת וקבע 1:1. אם היו עוד כאלה שהאמינו כי האליפות תוכרע בין האלופה לסגניתה, בית״ר ירושלים הוכיחה פעם נוספת, ואולי באופן סופי שהיא מועמדת שווה לגמרי לזכות באליפות בדיוק כמו הפועל באר שבע ומכבי תל אביב.

ברק בכר, מאמן הפועל באר שבע, מפרגן ליריבה: ״יכולנו גם להפסיד היום. היינו מאוד קרובים להפסיד מול קבוצה שתקפה והענישה אותנו במחצית השנייה. זה יכול היה להיות יותר גרוע. מבחינה מקצועית לא היינו מספיק טובים, לא עשינו את הדברים נכון. פגשנו קבוצה קשה שתרוץ עד הסוף״.

בני בן זקן, מאמן בית״ר ירושלים אמר בסיום: ״אני מרוצה מאוד מהשחקנים שלנו. החלוץ איתי שכטר שבישל את שער השוויון ומבוקש אצל האלופה לעונה הבאה אמר: ״הוכחנו שאנחנו מועדון גדול״.

 

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20