באופוזיציה ברכו על פיזורה של הכנסת בעקבות משבר חוק הגיוס.  "אמרו מעכשיו: לא יום הבחירות – יום המהפך", צייצה בטוויטר יו"ר האופוזיציה ציפי לבני.

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר בישיבת הסיעה: "אני מברך את ראשי הקואליציה על ההחלטה להקדים את הבחירות. אמרנו כבר במשך חודש שלם שזאת ממשלת הישרדות ולא ממשלה שמתפקדת ולכן מבחינתו של עם ישראל הכי חשוב שתקום ממשלה חדשה ויציבה. לגבי חוק הגיוס – אנחנו רוצים לוודא שלמרות חרושת השמועות שאין שום דיל בין הליכוד למפלגות החרדיות לגבי חוק הגיוס. כל עוד חוק הגיוס יגיע בנוסח המקורי כפי שהעברתי אותו לכנסת, כפי שזה עבר בקריאה הראשונה, אנחנו ללא ספק נתמוך בחוק הגיוס בקריאה שנייה ושלישית. אנחנו מראש אומרים שאנחנו נתנה כניסה לקואליציה הבאה בכך שחוק הגיוס לא ישונה

גם במחנה הציוני הגיבו בהתלהבות. ״מברכים על הקדמת הבחירות. שעון החול לסיום כהונתו של בנימין נתניהו יצא לדרך", אמר יו״ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה יואל חסון. "ישפוט הציבור איזו ממשלה הוא רוצה: ממשלה של תקווה או קיפאון, אנחנו קוראים לשאר מפלגות השמאל מרכז לחבור אלינו בהקדם כדי להביא לישראל את התקווה שהיא כל כך מחכה לה".

יו״ר מרצ, ח״כ תמר זנדברג צייצה בטוויטר: "ברוך שפטרנו מעונשה של זו. הגיע זמנה של הקואליציה הזאת להתפזר וזמנה של ישראל לעתיד טוב יותר"..

"הממשלה הזו הייתה צריכה ללכת הביתה מרגע כינונה", טענה ח"כ עאידה תומא-סולימאן (הרשימה המשותפת). "ממשלה צמאת שיסוי וליבוי אש. הכנסת הייתה צריכה להתפזר על רקע עשרות חוקים גזעניים ואנטי דימוקרטים. על חוק שעיגן את האפרטהייד בספר חוקיה. שלום ולא להתראות, נתניהו ומקהלת קורעי הברך שלו".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20