מליאת הכנסת הצביעה הערב (שני) בקריאה ראשונה על תיקון לחוק 'נאמנות בתרבות'.

 

במהלך הדיון פרצה מהומה לאחר שח"כ אילן גילאון אמר בנאומו: "אני לא כועס על השרה רגב שלא קראה את צ'כוב".

חזן הטיח חזרה: "אתה קראת ואין לך דרך ארץ אז מה אתה רוצה?. בתגובה ענה גילאון מעל הדוכן: "עלייך אני הייתי אומר 'אתה הגולם מפראג', אבל הוא הקדים את תקופתך". בתגובה ענה חזן: "אם לא היית חצי בן אדם הייתי עונה לך".

בעקבות חילופי הדברים התעוררה סערה במליאה. ח"כ חיליק בר (המחנה הציוני) התרעם על ח"כ מאיר כהן (יש עתיד), שניהל את הישיבה ותהה: "איך אתה לא מוציא את האפס הזה? הוא קרא לאדם נכה חצי בנאדם ואתה לא מוציא אותו. בושה".

מטעמו של ח"כ חזן נמסר כי "במהלך דבריו של ח"כ אילן גילאון במליאה, הוטחו כלפיי העלבות קשות תוך כדי שהוא קורא לי בור ומכנה אותי גולם. תגובתי השקולה והרגועה לעלבונותיו הייתה שאני לא מתייחס לדבריו כיוון שהוא חצי בן אדם. תגובה זו נבעה בגלל התנהגותו השפלה ובשל כך שחבר הכנסת גילאון לאורך כל הקדנציה לא מפסיק לקלל, להכפיש ,להתבהם ולפגוע בי".

חזן המשיך והוסיף, "מאחר והיו מי שניסו בכוח להוציא את דברי מהקשרם תוך שהם מכנים אותי, בהמה, אפס ושלל קללות שהדעת לא סובלת, עליתי והבהרתי כי דבריי נאמרו אך ורק ביחס להתנהגותו הבהמתית והנמוכה של ח"כ גלאון ולא לשום דבר אחר. אם חלילה מישהו הבין אחרת, אני מתנצל. חשוב להבהיר כי מי שמקלל ומתבהם יחטוף ועל כך לא אתנצל. אולם למען הסר כל ספק אבהיר חד וחלק כי אני רואה בכל בני האדם שווים בני שווים ללא יוצא מן הכלל"

במחנה הציוני קראו הערב להשעות את אורן חזן מפעילות בכנסת: ״חזן חצה עוד גבול של בוטות וחוצפה. אין מקום להתנהגות כזו בכנסת. אנחנו דורשים מיו״ר הליכוד להשעות את ח"כ חזן מכל פעילות פרלמנטרית. הבושה הזאת לא יכולה להימשך", נמסר בהודעת הסיעה.

.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20