סמל מנהלת הליגות לכדורגל
סמל מנהלת הליגות לכדורגל

כצפוי, ארז חלפון ימונה ליו״ר מנהלת הליגות בכדורגל. למרות התנגדותה של שרת התרבות והספורט מירי רגב למינויו של חלפון, ‏ועדת האיתור של מנהלת הליגות לבחירת היו"ר החליטה פה אחד להמליץ לדירקטוריון על המינוי של ארז חלפון. דירקטוריון המנהלת יאשר את המינוי וחלפון ייכנס לתפקידו תוך שבועיים.

חלפון יחליף את אורן חסון שהחליט לעזוב את תפקידו לטובת עסקים פרטיים. המינוי של חלפון המשמש כיו"ר דירקטוריון קצא"א, קו צינור הנפט אשקלון אילת, נועד להמשיך את התנופה בקידום הכדורגל הישראלי, מהלך שחסון היה מהמובילים שלו כמנכ״ל ויו״ר המנהלת. בעלי הקבוצות מאמינים כי השילוב של יכולת ניהול ויחסים קרובים מאוד עם משה כחלון שר האוצר, יסייעו לו להמשיך ולקדם את הכדורגל הישראלי.

עופר עיני, יו״ר ההתאחדות לכדורגל, מקווה כי חלפון יצליח לגרום לדירקטוריון המנהלת להגדיל את התקציב להתאחדות לכדורגל בחמישה מיליון שקל. בעקבות סיכום בין עיני לחסון, ביקש חסון לאחרונה להעביר החלטה שהמנהלת תגדיל את התקציב להתאחדות מכספי זכויות השידור, בעלי הקבוצות התנגדו למהלך. עיני זעם על התנגדותם ונטש את הישיבה בזעם. כעת עיני מאמין כי הרצון של בעלי הקבוצות לרצות את חלפון בתחילת עבודתו תשנה את דעתם. בנוסף, עיני מאמין כי חלפון יצליח לסייע להתאחדות להשיג הסכם שיווק טוב יותר עם הטוטו, מהלך שאם יתממש, יגדיל במקביל גם את ההכנסות להתאחדות.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20