במפלגת השמאל הקיצוני בארה"ב "מפלגת הפועלים העולמית" שמחו על מותו של סא"ל מ', כך חשף עיתונאי "מקור ראשון" ישי פרידמן. חבריה מקורבים לארגון הטרור 'החזית העממית לשחרור פלסטין', שאף מצוי ברשימות הארגונים הנתמכים בעמוד הפייסבוק של המפלגה.

פעיל המפלגה, מיכאל קראמר, יהודי ששירת בצה"ל בין השנים 1972-1975, העביר לחברי המפלגה סקירה על הלחימה בעזה. המאזינים הקפידו למחוא כפיים בתגובה למותו של הקצין הישראלי סא"ל מ' ולאלימות הערבית והביעו צער על חיסול המחבלים.

 

קראמר סיפר כי יחידה מיוחדת של צה"ל נכנסה לעזה בזמן שרה"מ נתניהו שהה באירופה. "לא ברור מה הם עשו אבל ההתנגדות עשתה להם מארב", אמר קראמר שזכה למחיאות כפיים נלהבות. מחיאות כפיים סוערות נשמעו גם כשהפעיל סיפר על מותו של "קצין בכיר" . "פעם נוספת הישראלים לא העריכו נכון את ההתנגדות", סיכם.

"לוחמים פלסטינים נהרגו ואנו מתאבלים על כך"

קראמר הביע צער על מותם של המחבלים שחוסל ע"י כוחותינו. "במהלך המארב 7 לוחמים פלסטינים נהרגו ואנו מתאבלים על כך". הוא הצר על כך שבעוד התקשורת מתייחסת להרוגים הישראלים, "פלסטינים אין אפילו שם והם שקופים". קראמר הקריא את שמות המחבלים ההרוגים אותם כינה "לוחמי חופש" ובהמשך עבר להביע תמיכה בטרור מעזה.

"הפלסטינים התקיפו עם מאות טילים מעזה לפלסטין הכבושה", סיפר בעוד פעילי המפלגה שבו לשמוח. "אם להיות כן, הנזק לא היה כל כך גדול, אך הנזק למתנחלים בפלסטין היה בלתי ניתן לתיאור זה היה ניצחון פסיכולוגי להתנגדות". אחר כך מנה שמות של מחבלים נוספים שחוסלו וסיפר על מצעדי "הניצחון" בעזה בתגובה להפסקת האש.

לאחר מכן סיפר כי "המתנחלים הפגינו נגד הפסקת האש". לדבריו, "הם לא רואים שום תקווה ובאמת אין תקווה בשבילם. הם צריכים לעזוב אבל זה לא כזה פשוט, הם יאלצו לעזוב בסופו של דבר". בסוף דבריו קרא לחרם על ישראל והסביר כי כל מאבק "נראה קטן בתמונה הגדולה, אך הוא נושך ביישות הציונית".

בסוף דבריו אמר "אנו מצדיעים להתנגדות הפלסטינית ומתאבלים על 'הלוחמים'" וקרא לשחרור מחבלת מהכלא בישראל.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20