"הכותרת אינה נכונה ומעוותת את האמת. מדובר רק בפעילי החרם המרכזיים שעובדים יחד עם תנועת הbds ויש צורך לצפות את צעדיהם כדי לסכל מתקפות. אמשיך לעשות את עבודתי ולפעול כנגד מי שמקדם חרם ודה לגיטימציה נגד ישראל. גם אם פקידים שהתרגלו רק למגננה מדליפים לעיתון הארץ". כך הגיב היום (ג') גלעד ארדן, השר לביטחון פנים, לפרסום "הארץ" לפיו השר מקים מאגר מידע על פעילי BDS הנושאים תעודת זהות כחולה.

לפי הפרסום של עיתונאי הארץ ברק רביד, השר לביטחון פנים יאגור מידע על אזרחים שמסיתים נגד ישראל בעולם ומנסים לנתב גורמים במשק למשוך השקעות בישראל, בפרט בשטחי המולדת המשוחררים ביו"ש. לטענתו של ברק רביד, המידע הגיע אליו משלושה פקידים בכירים שמעדיפים לשמור על עילום שם.

ספליט ברק רביד גלעד ארדן
גלעד ארדן וברק רביד. צילום: פלאש 90, טוויטר.

כמו כן, ברק רביד פרסם כי המהלך מתואם עם גורמים בכירים רבים בממשלה, ביניהם משרד המשפטים. המאגר אמור להכיל מידע שייאסף ע"י חקירות ופעילות ברשתות החברתיות כגון פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם ועוד. עוד נאמר בפרסום כי המאגר יאסוף מידע על פעילים זרים

לטענתו של ברק רביד, המדליף אמר לו כי  "מנדלבליט הסביר שהקמת מאגר מידע כזה ואיסוף חומרים על אזרחים ישראלים יהוו פגיעה בזכותם לפרטיות. כמה שרים שהשתתפו בישיבה הביעו תמיהה על התנגדות היועץ המשפטי לממשלה ולא הבינו מה הבעיה באיסוף מידע גלוי, גם אם מדובר באזרחים ישראלים".

מנגד, השר לביטחון פנים גלעד ארדן מכחיש בתוקף את פרסומו של ברק רביד.

לאחר מכן, החלו חילופי דברים בין השר ארדן לבין עיתונאי הארץ.

השר ארדן אמר כי עיתונאי הארץ ברק רביד משקר. ראיה לדבריו, השר הביא צילום מסך מהווטסאפ והוסיף, "כותרת הארץ: ״ישראלים תומכי bds" בעוד שהאמת היא שמדובר רק בעשרות פעילים בלבד של תנועת החרם ולא בכל ישראלי שתומך בחרם. אז מי משקר?".

ברק רביד הדלפה1
תוכן ההדלפה שפרסם השר ארדן בטוויטר

מנגד, עיתונאי "הארץ" טען כי דווקא השר לביטחון פנים לא אומר את האמת. ברק רביד השיב לארדן: "אל תשקר גלעד. הכותרת מדויקת. הדובר שלך בשיחה איתי אתמול בלילה לא הכחיש כלום. זו השיטה הקבועה שלך אחרי פרסומים. לא יעבוד לך הפעם. עיקרי הכתבה הועברו אליך אישית. לא אתה ולא הדובר שלך הכחשתם. שיהיה יום נעים".

השר ארדן השיב: "טענת השקר היא על הכותרת שנתתם לידיעה. הכותרת מעוותת את האמת. אתה מבין זאת היטב. אבל בוחר להסיט את הדיון למקום אחר. אכן יום נעים".

 

אלעד שור

אלעד שור