השר לביטחון פנים הגיע בצהריים (א') לזירת הפיגוע בירושלים, שם אמר כי לא היו התרעות לגבי אירוע טרור ממוקד, "אבל אמרנו כל העת שבגלל העלייה ברף ההסתה ייתכנו החלטות של מפגעים בודדים. לפייסבוק וכל יתר חברות האינטרנט בעיניי יש אחריות ישירה".

ארדן איחל החלמה מהירה לפצועים, ואמר פריסת המשטרה המתוגברת בבירה סייעה לנטרול מהיר של המחבל. לגבי זהותו, אמרהשר: "המחבל נושא תעודה כחולה. הוא לא היה צריך להגיע לכאן מיהודה ושומרון, לא צריך להסתנן במחסומים. ולמרות זאת הייתה פעולה מאוד מהירה גם של שוטרי היס"מ, גם מג"ב – שחתרו למגע באומץ רב מאוד ולמעשה הביאו לסיום האירוע והצילו רבים שהיו עלולים להיפגע".

ארדן בזירת הפיגוע. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
ארדן בזירת הפיגוע. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

השר לביטחון פנים הבהיר כי הוא מייחס חשיבות גדולה ל"הסתה ברשתות החברתיות. זה משפיע, זה מוציא אנשים לרחובות לבצע מעשי רצח וטרור. אני שוב אומר – לפייסבוק ולכל יתר חברות האינטרנט בעיניי יש אחריות ישירה. זה שלפני שבוע-שבועיים פייסבוק פותחת מחדש דפים של חמאס בעקבות לחץ ברחוב הפלסטיני, בעיניי זו שערורייה. אני לא בהכרח מחבר בין זה לפיגוע הנוכחי, אבל כשמדברים על כלי נשק במגזר הערבי, מדברים על הצורך לשמור על כלי נשק בכלל. כשמדברים על הסתה ברשתות חברתיות, כל אלו דברים שקורים הרבה לפני שאותם יחידים יוצאים לרחוב ומבצעים פיגועים".

"פעילות מהירה ונחושה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח את ישיבת הממשלה השבועית בהתייחסות לפיגוע הקשה שאירע באזור המטה הארצי של המשטרה ושייח' ג'ראח. "חווינו בירושלים פיגוע ירי של מחבל רכוב. הוא פגע בכמה אנשים. אנחנו עדיין מבררים את הפרטים והכוחות פועלים בשטח", ציין נתניהו. ראש הממשלה הוסיף כי הוא מבקש לשלוח איחולי החלמה לפצועים. נתניהו ציין עוד "כפי שזה נראה מהדו"חות שאנחנו מקבלים היתה כאן פעולה מהירה ונחושה מאוד של שוטרי משטרת ישראל שדלקו אחרי המחבל וחיסלו אותו".

המרדף אחר המחבל. הערבים שצילמו את הסרטון צעקו "תקביר", צעקה המזוהה עם ארגון דאעש

ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר בעקבות הפיגוע היום: "שוב אנו עדים לטרור האכזרי וחסר הרחמים שפוגע באזרחים תמימים ומנסה לשבש את שגרת חיינו ולפגוע בנו. אני מאחל החלמה מהירה לפצועים. לא ניכנע ונמשיך לקיים את שגרת חיינו תוך מלחמה חסרת פשרות בטרור ובהסתה הפרועה. אני משבח את כוחות הביטחון שפעלו מיד, יצרו מגע ונטרלו את המחבל ומבקש לחזק אותם בעבודת הקודש שהם עושים במהלך כל השנה ובמיוחד כעת בתקופת החגים. אני מבקש מהציבור לגלות אחדות, עוצמה ונחישות במלחמה כנגד טרור המפגעים הבודדים ולהמשיך בשגרת החיים במהלך חגי תשרי תוך ערנות מקסימלית ואחריות".