תושבי ניר עציון תולים דגלים

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן ביקש הבוקר ממפכ״ל המשטרה לבדוק את נסיבות מעצרו של אבי פרחן ביום העצמאות וכן את נסיבות מעצרם של הנערים שתלו את המודעות כנגד מח״ט שומרון ולהעביר לעיונו את תוצאות הבדיקה.

כזכור, ביום העצמאות האחרון נעצר סא"ל אבי פרחן לאחר שנופף בדגל ישראל מול "צעדת השיבה" של אלפי ערבים-ישראלים באזור עתלית. כזכור, המשטררה אישרה את ההפגנה מאחורי גבם של תושבי ניר עציון.

כמו כן, בשבוע שעבר תלו מספר נערים כרוזים נגד מח"ט שומרון אל"מ גלעד עמית, כאשר על השלטים נכתב כי "גלעד עמית יורה ביהודים". עוד האשימו תולי המודעות את עמית כי "בתקופה האחרונה אחראי המח"ט לשורת התנכלויות לנקודות התיישבות חדשות באזור השומרון". כל המעורבים, שוחררו והשופט נזף במשטרה על פעולתה במקרה זה.

שר הביטחון אביגדור ליברמן תקף את תולי השלטים המבקרים את פועלו של מפקד חטיבת שומרון אל"מ גלעד עמית. בחשבון הטוויטר שלו כתב השר: "כרוזי ההסתה נגד מפקד חטיבת שומרון הם בושה וחרפה. נפעל בכל האמצעים כדי למצות את הדין עם האחראים."

השר לביטחון פנים גלעד ארדן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
השר לביטחון פנים גלעד ארדן. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

 

גם הרמטכ"ל גדי איזנקוט תקף את תולי הכרזות ואמר: "צר לי שכך בחרו גורמים קיצוניים לציין את יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל. אותם גורמים פועלים נגד מי שמגן לילות כימים על ביטחון המדינה ואזרחיה, באופן מקצועי הראוי לכל הערכה". מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, שוחח עם מפקד החטיבה, הביע את הערכתו על עשייתו ואת הגיבוי למפקד החטיבה וחייליה".

השר לביטחון פנים ארדן אמר על המעצרים: "מעצרו של אדם הוא צעד משמעותי הנוטל את חירותו ועלינו לוודא תמיד שהשימוש בסמכות המעצר נעשה רק לאחר שיקול דעת מעמיק ובהתאם לשיקולים שהחוק מאפשר בנסיבות האירוע״.

השר ארדן הדגיש כי ״מבלי לקבוע מראש מה התרחש בכל אחד מהאירועים, מצאתי לנכון לבקש את הבדיקה לאור הסרטון שפורסם הסותר לכאורה את הודעת המשטרה בנוגע למעצרו של פרחן וכן לאור החלטת בית המשפט בקשר לכרזות שתלו הנערים״.

 

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי