תאגיד השידור הודיע היום (א') למשרד הכרטיסים לאן כי מכירת הכרטיסים לאירוויזיון מוקפאת עד להודעה חדשה, זאת לאחר שמערכות הפיקוח והבקרה מטעם הנהלת התאגיד העלו חשש לאי סדרים ופגמים בהליך המכירה שבוצע. מערכות הפיקוח של התאגיד זיהו ניסיון של גורמים שונים להתערב בהליך המכירה והעלו ממצא לפיו יש חשש כי מאות כרטיסים, בשווי של מאות אלפי ש"ח ובמקומות הטובים ביותר באולם, נמכרו לבכירים בעולם התקשורת והספורט במקום לציבור הרחב, וזאת בניגוד מוחלט להנחיות מועצת התאגיד.

יש לציין כי הכרטיסים לגמר, שנמכרו בסבב המכירה הראשון – אזלו תוך דקות. מהתאגיד נמסר כי "מכירת הכרטיסים מוקפאת עד לבדיקת הנושא ובמידה וימצא כי כרטיסים נמכרו שלא כדין התאגיד יפעל להשבתם למכירה ליעדם המקורי – הציבור הרחב".

ארדן הורה לפעול נגד הספסרות בכרטיסי מופעי האירוויזיון

במקביל, השר לבטחון הפנים, גלעד ארדן, הנחה אתמול (מוצ"ש) את משטרת ישראל לפעול באופן מיידי כנגד תופעת הספסרות בכרטיסים למופעי האירוויזיון, זאת בשל הדיווחים על קניית כרטיסים באופן מרוכז ומכירתם במחיר גבוה עד פי 2.5 מהמחיר המקורי. על פי סעיף 194 א' של חוק העונשין, חל איסור על ספסרות בכרטיסי מופעים המהווה עבירה פלילית.

השר גלעד ארדן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

השר ביקש ממשטרת ישראל לעצור את הסחר הלא חוקי בכרטיסים המתבצע ברשתות החברתיות, זאת במטרה למנוע את הפקעת המחירים המנוגדת לחוק ואת העושק והניצול לרעה של חובבי הארוויזיון והתיירים הרבים שצפויים להגיע ולצפות במופע שיתקיים השנה בישראל, ומוכנים לשלם מחירים גבוהים ואף מופקעים.

"עושק הציבור וניצולו באמצעות הספסרות בכרטיסים הנה תופעה מכוערת ולא חוקית", אמר ארדן, "לא ניתן שאירוע היסטורי ומשמח שצפויים לקחת בו חלק חוגגים מכל העולם יהיה כלי בידי עבריינים המכערים את פניה של מדינת ישראל. הנחתי את המשטרה לפעול כנגד הספסרות בכל האמצעים העומדים לרשותם".

התנועה לאיכות השלטון שלחה היום מכתב למ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן, בדרישה לפתוח בחקירה פלילית של תופעת הספסרות בכרטיסים לתחרות שתתקיים בחודש מאי. "מתחייבת פתיחת חקירה פלילית שתמצה את הדין עד תום עם כל מי שמנסה לעשות רווח כספי אסור על גבם של המבקשים לקחת חלק באירועי האירוויזיון".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20