ארגון "הקול היהודי לשלום", ארגון שמאל קיצוני בארה"ב, צפוי לארח היום (ו') את המחבלת רסמה עודה במסגרת כנס פוליטי בשיקגו.

רסמה עודה, פעילת ארגון הטרור אש"ף לשעבר, ישבה 12 שנים בכלא בעקבות מעורבותה בפיגוע שהתרחש בשנת 1969. בפיגוע נרצחו 2 ישראלים ונפצעו 9 נפשות. בית הדין הצבאי הרשיע את עודה וגזר עליה מאסר עולם, אולם היא שוחררה במסגרת עסקת חילופי שבויים.

רסמה עודה צילום מסך
רסמה עודה, צילום מסך

במסגרת הכנס של ארגון השמאל הקיצוני – עודה צפויה להיות אחת הדוברות המרכזיות. הכנס מתקיים על רקע גל החקיקות בארה"ב נגד תנועת ה-BDS, התנועה שמקדמת את החרם על ישראל בקהילה הבינלאומית. מטרת הכנס היא לקדם את החרם במשק, באקדמיות ובקהילה היבנלאומית.

גם לינדה סרסור, פעילה פלסטינית קיצונית שעמדה יחד עם עושה בראש "מחאת הנשים" נגד הנשיא טראמפ תישא נאום. קרוביה של סרסור ישבו בכלא הישראלי בשל קשריהם עם ארגון חמאס. בכנס שנערך בשנה שעברה אמרה סרסור כי "הממשל האמריקאי מייבא מישראל אידאולוגיה ופילוסופיה, מאז 2005 יותר מ-95 אלף קציני משטרה אומנו על ידי הצבא הישראלי".

בנוסף תשתתף בכנס דימה חלידי, משפטנית שנחקרה בעבר בחשד להחזקת חומרי תמיכה בטרור והייתה מעורבת בהגשת תביעה נגד בכירים במערכת הביטחון הישראלית ובהם הרמטכ"ל והשר לשעבר משה בוגי יעלון וראש השב"כ לשעבר ח"כ אבי דיכטר.

בתוך כך, דוברי הכנס צפויים להציג דרכי התמודדות לגל החקיקה בארה"ב נגד ה-BDS. לאחרונה, 17 מדינות בארה"ב אישרו חקיקה שתפגע בגורמים במשק שמשתפים פעולה עם תנועת ה-BDS.

 

"באש"ף יקבלו אותם בזרועות פתוחות"

גלעד ארדן, השר לביטחון פנים, התייחס לנושא בחריפות. "JVP הוא ארגון אנטישמי המסית נגד מדינת ישראל. הארגון משתף פעולה עם ארגונים קיצוניים שהאידיאולוגיה שלהם היא חיסול מדינת ישראל. העובדה שהם בחרו לארח בכנס שלהם מחבלת שישבה בכלא על מעורבותה ברצח שני סטודנטים ישראלים, היא בלתי נסלחת", אמר ארדן.

מגיב בחריפות. השר גלעד ארדן. צילום: יונתן סינדל/פלאש90
"ארגון אנטישמי". השר גלעד ארדן. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

השר ארדן הוסיף, 'אני אמשיך להוביל מאבק נחרץ נגד המבקשים לפגוע במדינת ישראל ולקעקע את הלגיטימיות שלה. כיהודי אני מתבייש שכנס שכולו שנאה לישראל וכל מטרתו לפגוע בישראל מובל על ידי ארגון יהודי".

השר איוב קרא אמר: "היהודים שקוראים לעצמם 'ארגון יהודי לשלום' תוקעים סכין בגבה של מדינת ישראל ובעם היהודי. ארגון שמביא מחבלים לנאום בכנס וקורא לחרם על מדינת ישראל – אני מוותר עליהם. באש"ף יקבלו אותם בזרועות פתוחות".

אלעד שור

אלעד שור