"עברנו 8 שנים קשות של אובמה, מקווה שתם עידן, נמשיך לבנות את ירושלים לכל תושביה". כך אמר היום (א') ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים, על רקע אישור העירייה לבנות מאות יחידות דירות ברחבי עיר הבירה. ככל הנראה, החלטת עיריית ירושלים הושפעה מכניסתו של דונאלד טראמפ נשיא ארה"ב לתפקיד.
משיק קמפיין תמיכה בטראמפ. ניר ברקת. צילום: פלאש 90
ניר ברקת. מרוצה מחילופי השלטון בארה"ב. צילום: פלאש 90
בתוך כך, ברקת ציין כי הממשל האמריקאי היוצא הקשה על תנופת הבנייה היהודית בעיר הבירה ובירך על סיום כהונתו. "על אף שבעיריית ירושלים לא הקפאנו בניה פעמים רבות לא ניתן האישור הממשלתי ולעיתים עוכבו שיווקי דירות בגלל לחצים אמריקאים. אני מקווה שתם עידן ומעתה נמשיך לבנות ולפתח את ירושלים לטובת תושביה, יהודים וערבים כאחד כדי לחזק את הריבונות על ירושלים המאוחדת כבירת ישראל  ולתת פתרונות לזוגות הצעירים, זה הדבר הנכון".
הוועדה המקומית לתכנון ובניה אישרה הקמת 671 יחידות דיור, רובם באדמות ששוחררו במלחמת ששת הימים בשנת 1967. במוקד התנופה אמורה להיות שכונת רמות, שם אושרו תכניות בנייה ל-324 יחידות דיור. במקביל, העירייה אישרה  174 יחידות דיור ברמת שלמה – שכונה חרדית הממוקמת סמוך לרכס שועפאט,  68 יחידות דיור בפסגת זאב הסמוכה למחסום "חיזמא", 49 יחידות דיור בבית חנינא, 14 יחידות בוואדי ג'וז, 24 יחידות דיור באום ליסון ואום טובא, 7 יחידות דיור בג'בל מוכבר, 4 יחידות דיורבבית צפפה, 3 יחידות  בצור באהר ו-4 יחידות דיור בא-טור.
באפליקציית החדשות "360" נטען כי מועצות רבות בקרב ההתיישבויות היהודיות ביהודה ושומרון שואפות ללכת באותה מגמה. לדבריהם, ראשי מועצות מקומיות החלו לגבש תכניות בנייה להרחבת ההתיישבות היהודית ברחבי גוש עציון, במועצה האזורית בנימין ובמועצה האזורית שומרון.
תנועת הטרור חמאס הגיבה בחריפות להחלטת עיריית ירושלים. בתנועה מסרו: "החלטת של העירייה היא הסלמה ישראלית מסוכנת מאוד, התוכנית הזו היא שיטת הרס חדשה, שכל מטרתה להפוך את העיר ליהודית ולשנות את ההסיטוריה שלה והמשך גניבת ובליעת של עוד אדמות פלסטיניות".
אלעד שור

אלעד שור