אחרי שבית המשפט גזר על המחבל חמזה פאיז שדקר את נירית זמורה בפיגוע בצומת גוש עציון לפני כשנתיים, 14 וחצי שנות מאסר על גרימת חבלה בלבד "בשל איכות הסכין", הפרקליטות מערערת ודורשת הרשעה בנסיון רצח. זמורה, שנפצעה בפיגוע הזה באורח קשה, לא אופטימית. "מחלחל בלבול למערכת המשפט. השופטים לקחו צד אחד", אמרה בראיון לתוכניתנו 'היום הזה' עם נועם אמיר. היא מסבירה כי היום היא "כבר לא בוטחת במערכת המשפטית", אך בכל זאת נותר בה שביב של תקווה שייעשה צדק: "מקווה שהפעם יהיה אחרת".

נירית זמורה

 

"אני כיהודיה על רקע יהדותי הופליתי לרעה"

עוד הוסיפה זמורה, כי "בימים אלו נשמעים שוב קולות לגבי שחרור מחבלים. יש כאן גם אחריות לאומית כלפי אזרחי מדינת ישראל, אבל יחד עם זה, מי שלא נפגע לא יכול להבין איזו הרגשה זו שהמחבל שפגע בו מסתובב שוב חופשי. יש כאן את הנקודה שאנו רוצים להיות עם חופשי בארצנו ויחד עם זאת את הנקודה שצריך לחדד שלא ניתן לפגוע באף אזרח במדינת ישראל, מכל קבוצה או דת".

לדבריה, "כשהתפרסם גזר הדין התבטאתי שהפיגוע הבא יהיה בחסות הרכב השופטים הזה. כל כך כואב, כי מאז כבר שמענו על מחבלים שעשו שימוש בטיעונים שעלו בפסק הדין. משפט שאמור היה להיות כל כך פשוט הסתבך ללא סיבה".

"היום אני מרגישה שבמערכת המשפט אני כיהודיה על רקע יהדותי הופליתי לרעה", המשיכה וקראה למערכת המשפט "להתעשת ולממש את תפקידה בהגנה על אזרחי מדינת ישראל".