שלושת ילדי משפחת אליס, משפחה יהודית המתגוררת בצ'נדלר שבמדינת אריזונה בארה"ב, ביקשו מהוריהם להדליק חנוכיה גדולה בחצר ביתם, כמו שעשו שכניהם עם עצי אשוח לרגל החג. ההורים נענו לבקשת הילדים ואב המשפחה בנה חנוכיה גדולה שפמוטיה עשויים פלסטיק ומצופים בצבע זהב ונרותיה עשויים מנורות סולאריות.

החנוכיה שהוסבה לצלב קרס בבית משפחת אליס, אריזונה. צילום: נעמי אליס
החנוכיה שהוסבה לצלב קרס בבית משפחת אליס, אריזונה. צילום: נעמי אליס

 

אך הפסטורליה הזו נגדעה בערב שבת, כאשר אלמונים אנטישמיים פלשו לחצר בית המשפחה בלילה שבין חמישי לשישי, השחיתו את החנוכיה ועל ידי עיקום הפמוטות, הפכו אותה לצלב קרס.

"אנחנו מדברים הרבה על החשיבות של שוויון וסובלנות, אוהבים את כולם ולא משנה מה" אמרה נעמי אליס, אם המשפחה בראיון לאתר 'Matzav'. אך נראה שהחינוך שהקנתה לילדיה לא מובן מאליו, "הייתי צריך להגיד להם שלא כולם מרגיש ככה. יש אנשים שהם בורים, וזה מה שהם עושים".

"זו המציאות האמיתית שאנו חיים בה: אנשים שונאים אותנו בלי שום סיבה, או רוצים שנרגיש פחד בגלל מי שאנחנו", אמרה נעמי, שהתקשתה להסביר זאת לילדיה ההמומים.

נעמי פרסמה על כך פוסט בעמוד הפייסבוק שלה, בניסיון לבקש את עזרת הציבור במציאת הפושעים. "איך אנשים יכולים להיות מלא עם כל כך הרבה שנאה ואלימות?", שאלה בפוסט, "אנחנו פשוט היו קורבנות של פשע שנאה".

המשטרה שהוזעקה למקום, עזרה להורים לפרק את סמל המפלגה הנאצית, אך לא הצליחו לתפוס את הפושעים.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20