במרכז ההצעה, שגובשה על ידי ארה"ב ובתיאום עם ישראל, עומד גינוי ירי הרקטות והשימוש במנהרות טרור נגד ישראל. הדיון החל בשעה 22:00 (שעון ישראל) ובמהלכו נושאים דבריו השגרירים דני דנון וניקי היילי. "האם האו"ם חושב שטרור זה דבר מקובל – אך ורק כשהוא מוכוון כלפי ישראל?", שאלה היילי מעל דוכן הנואמים, "עכשיו יש לכם הזדמנות להחליט".

שגרירת ארה"ב, ניקי היילי, בהצבעה בעצרת הכללית של האו"ם. צילום: UNWebTV

 

היילי הוסיפה כי "חמאס הרג מאות ישראלים ופצע אלפים. הוא עבר לירי טילים, אלפי טילים בחמש השנים האחרונים ורק בחודש שעבר ירו יותר מ-400 טילים ביומיים. האם השנאה לישראל כל כך חזקה שתגנו על ארגון טרור שגורם לנזק לפלסטינים? לא הגיע הזמן לשחרר? עבור שלום וביטחון באזור כולו. לא הגיע הזמן?".

"אני מקווה שיהיה לה רוב"

"היינו היום בצפון בשעה שמנטרלים שם את נשק המנהרות של החיזבאללה, כפי שאנחנו עושים בשיטתיות גם מול חמאס", אמר הערב (ה') ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס מצטייני המוסד בבית הנשיא לקראת הצבעת העצרת הכללית של האו"ם על הצעת הגינוי האמריקאית נגד ארגון הטרור 'חמאס'. נתניהו הוסיף כי "אנו מצפים שתהיה הערב באו"ם החלטה נגד חמאס, אני מקווה שיהיה לה רוב".

"אנו מצפים לא רק לגינוי חמאס אלא גם להחזרת שבויינו ונעדרינו", אמר. "הם תמיד נמצאים לנגד עינינו, כפי שכל אחד ואחת שיוצא למשימה מטעם המדינה. הם יקרים לנו ואנחנו מחויבים להחזרתם לארצנו".

דנון: "הזדמנות היסטורית לגינוי פומבי ונחרץ"

לדברי שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, "עצם ההצבעה נגד חמאס בעצרת הכללית היא הישג לישראל. הצלחנו לחשוף את פניו של חמאס, לייצר דיון ולגייס תמיכה נגד ארגון הטרור הרצחני כפי שמעולם לא היה באו"ם וכעת הגיעה הזדמנות היסטורית לגינוי פומבי ונחרץ".

מחבלי חמאס ברפיח, עזה. צילום: עבד רחים כאטיב, פלאש 90

 

"חיזבאללה היו אמורים להיות מצוידים היום באלפי טילים אבל יש להם עשרות בודדות"

עוד הוסיף ראש הממשלה בטקס מצטייני המוסד, כי "לחיזבאללה יש שני כלים. כלי אחד הוא מנהרות ואנו שוללים אותו. הכלי השני הוא נשק הרקטות, הנשק הסטטיסטי, אבל הם רוצים נשק מדויק. זה משנה את מאזן הכוחות באופן קיצוני".

לדבריו, "לפי התוכנית של חיזבאללה, הם היו אמורים להיות מצוידים היום באלפי טילים אבל ברגע זה יש להם עשרות בודדות. הסיבה שיש להם כמה עשרות בודדות היא בין השאר יושבת בחדר הזה. זה שילוב הכוחות של המוסד, צה"ל וכל מערך הביטחון שלנו. אנחנו שוללים מהם לא בצורה מוחלטת אבל בצורה מרשימה מאוד גם את הנשק הזה".

נתניהו פנה לנוכחים וסיכם באומרו כי "בתור מי שמאשר אינספור פעולות שלכם, אני רוצה להגיד לכם כמה אני גאה ומאמין בכם וכמה עם ישראל גאה בכם. המוסד הוא מוסד פנטסטי ואתם פנטסטים".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20