מתיחות בצמרת המשטרה? הלוי ואלשיך מכחישים. המפכ"ל רב-ניצב רוני אלשיך הגיב בסיור בירושלים למתיחות עם מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי ואמר:  "אין לנו זמן לשטויות האלה. אני הפסקתי להיות מופתע מזה שאני מגלה בתקשורת על כל מיני סערות שאני לכאורה מעורב בהן. אני לא שמעתי שאמרתי את הדברים האלה, ולכן קצת מוזר ההתרחשות הזאת. אנחנו נפגשים כל הזמן. אני לא עוסק לא ברכילויות ולא בשטויות, אלא בעבודה. כל מי שמתעסק ברכילויות, שיסביר מאיפה הוא שמע".

לעומתו, הלוי נשמע מודאג יותר מהפרסומים בכלי התקשורת: "אל תעשו לי את זה. אמרתי שלא היה כלום, ולא היה" אמר לכתבים שהגיעו לסקור את המתיחות בעיר העתיקה לקראת תפילות יום השישי בהר הבית. נגדו. כזכור, מפקד מחוז ירושלים הואשם על ידי מקורבי המפכ"ל בכך שהוא מטפח קשרים עם פוליטיקאים בכירים בניסיון לסלול את דרכו למפכ"לות.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

 

בין היתר צוינו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרת התרבות מירי רגב. מי שלפי טענות אלו אינו מעורב במגעים הוא השר לביטחון הפנים גלעד ארדן.

אחת הסיבות להעצמת המתיחות נוגעת לאפשרות כי כהונתו של המפכ"ל הנוכחי אלשיך תוארך בשנה נוספת. על אף דיווחים שונים לפיהם השר ארדן החליט כבר שלא להאריך את כהונת אלשיך, לשכת ארדן הכחישה זאת ואמרה כי עוד לא החלה לדון בנושא.

ניצב הלוי עצמו ולשכת ראש הממשלה מיהרו להכחיש את האשמות המפכ"ל, אך במשטרה עדיין תולים את המתיחות בין הלוי ואלשיך בסיבה זאת.
מדוברות המשטרה נמסר: "במשטרת ישראל דוחים את הטענות בדבר עימותים או כל אמירות אחרות הנוגעות לאופי מערכת היחסים עם בכירי המשטרה. המפכ"ל הוביל רפורמות רבות במשטרה ביחד ובשיתוף מלא עם סגל הפיקוד הבכיר כולו. המפכ"ל ימשיך לפעול ביחד עם ניצב יורם הלוי לקיום שגרת חיים תקינה לתושבי ירושלים והסביבה. שוב אנו עדים לדיסאינפורמציה המובאת כביכול בשם המפכ"ל או 'מקורביו'".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20