יו"ר הקואליציה וח"כ דוד אמסלם (הליכוד) תקף את החלטת המפכ"ל היוצא רוני אלשיך לפרסם את המלצות המשטרה בתיק 4000 (וואלה-בזק) ביום סיום כהונתו.

"ב- 48 שעות האחרונות עשה אלשיך שני דברים מדהימים: סיכל מינוי של מפכ"ל והביא את ההמלצות כקינוח רגע לפני סיום כהונתו. לצערי כל חקירות נתניהו הם תוצר של היפוך ערכים. קודם הציבו את המטרה שהיא ראש הממשלה נתניהו ורק אחר כך התחילו לחפש איך ניתן לפגוע בו".

"אני מאמין שמרבית אזרחי ישראל מבינים שבשלוש שנים האחרונות מתבצעת כאן הפיכה שנועדה להפיל ראש ממשלה מכהן באמצעות חדרי חקירות ולא באמצעות הקלפי", אמר אמסלם.

כזכור, אמש הגיב רה"מ בנימין נתניהו להמלצות המשטרה וטען כי מדובר באכיפה בררנית: "אם חוקרים – אז שיחקרו את כולם".

רה"מ בנימין נתניהו, אמש. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

האופוזיציה תקפה בתגובה את נאומו. יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, אמר: "ראינו הערב ראש ממשלה לחוץ ומבוהל שעננת שחיתות כבדה מרחפת מעל ראשו. ראש ממשלה ששקוע עד צוואר במאבק משפטי בעבירות של שוחד ומרמה. אין לו מנדט מוסרי וציבורי לקבוע דברים גורליים במדינת ישראל".

"ראש ממשלה בישראל אינו יכול לתקוף את רשויות החוק בצורה כזו רק בגלל שהוא מבועת מההאשמות נגדו. זוהי סכנה לדמוקרטיה, סכנה לשלטון החוק, ופגיעה אנושה בחיים המשותפים שלנו. אם מישהו עדיין שאל את עצמו אם הוא יכול להמשיך בתפקידו בנסיבות הנוכחיות אחרי הנאום הזה אין ספק בכך שעליו להעביר את ראשות הממשלה לידי חבר אחר בליכוד עד לבחירות", הוסיף לפיד.

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, אמר כי "אומו הבכייני של נתניהו הערב – שתו לי אכלו לי, הוא עוד דוגמא מצערת עד כמה הוא מנותק מהאמת, שישראל רוצה שינוי ועייפה מראש ממשלה שעסוק מבוקר עד ערב בחקירות פליליות ובהתקפות על רשויות החוק שמונו על ידו. ערב חג המכבים הגיע העת למנהיגות אחרת שתראה שאפשר לשנות. שתגן על רשויות החוק והדמוקרטיה ותטפל בבעיות ובצרכים האמיתיים של הציבור".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20