הנהגים אולי התרגלו, אבל אי אפשר שלא להתרגז כששוב הכביש נחסם לתנועה בגלל מחאה מסיבות מוצדקות או שלא. בחודשים האחרונים מפגינים חסמו נתיבים בין היתר בגלל חוק הלאום, נגד אלימות או במחאה על יוקר המחיה. אזרח אחד החליט להיות פרקטי ולגרום לזה להיפסק.

"חוסמים את איילון – המחאה הגדולה נגד חסימות של איילון" הוא אירוע הומוריסטי שהקים אסף ישראלי בפייסבוק בו הוא מזמין את הציבור הרחב למחות נגד המחאות. "מצילים את כל מי שלא מסכים איתנו מהדעה הלא נכונה שלו", הסביר ישראלי.

עמוד המחאה בפייסבוק

 

"שודדים אותנו  – מה יותר הגיוני מלבזוז חנויות?"

"הגיע הזמן לחשוב בגדול. לחסום את איילון? הצחקתם אותי, עושים את זה כל שני וחמישי. החלטנו – לשרוף את איילון", כתב היוזם שטען שאנחנו בדיוק כמו צרפת בה החלה מחאת האפודים. "גם שם העלו את מחירי הדלק, ולכן הגיע הזמן שנשרוף רכבים ונהרוס טוטאלית את הכלכלה שלנו גם כן. שנים אנחנו מרגישים נאורים וסוף סוף יש לנו הזדמנות להתנהג באלימות מתוך מניעים שהם טובים. סוף סוף אפשר לעזור לאנשים ע"י הריסת רכוש לאחרים".

שורפים את פריז. מחאת 'האפודים הצהובים'. צילום: רויטרס

 

כפרפרזה על השתלטות גורמים פוליטיים על המחאות השונות הבהיר ישראלי: "אני לא מתכוון לתת לגורמים אופורטוניסטים להשתלט בציניות על המחאה שלנו, אני לגמרי מתכוון לעשות את זה בשביל קידום עצמי".
עוד ציין כי "זו מחאה א-פוליטית לגמרי שיעזרו לנהל חבריי הקרובים מהמפלגות האהובות עליי".

באחד הפוסטים בעמוד הציג אסף בהומור את הדרישות הכלכליות המופרכות שמציבים חלק מהמוחים. "החלטנו לדרוש את מה שמגיע לנו – להרוויח יותר. קודם כל, אנחנו דורשים ששכר המינימום יועלה לשכר הממוצע בשוק.
לפי נתונים של משרד האוצר חצי מאוכלוסיית המדינה מרוויחה פחות מהחציון! לא הגיע הזמן שנתעורר??? עד שיעבירו את ה99% לתוך האחוזון העליון לא נחדול ממאמצינו!".

"כשיגיע הציניקן התורן עם ה'כלכלה' שלו והמילים הגבוהות, תזכרו שהוא יכול לטעון עד מחר שמעשה כזה רק יגרום להגדלת האבטלה, זה לא מעניין אותנו כי מקסימום נפגין בהמשך כנגד אבטלה", הוסיף ישראלי. "רבים שואלים אותי – כנגד מי אתה מפגין? יש לכם הצעות קונקרטיות? אז כן! אנחנו מפגינים נגדם וההצעה שלנו היא שהכל יהיה זול יותר. אתם מתנגדים לזה שיהיה זול? מה הקטע שלכם?".

"כל ההתנגדות למחאה הזאת היא אנטי-דמוקרטית. אנחנו לא קונים את הלוקשים שלכם על 'פגיעה בעשרות אלפי אנשים תמימים אקראית', אנחנו מזיקים רק למדינה, לא לאנשים…חוץ מזה, שודדים אותנו לאור יום וזה לא צודק, מה יותר הגיוני מלבזוז חנויות?", תהה ישראלי. "זו מלחמה על צדק, אנושיות, ומוסר, לכן החלטנו לפגוע באנשים שלא עשו לנו דבר".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20