עורכי דינם של הקטינים העצורים בשב"כ בחשד שהיו מעורבים סיידוי האבנים שגרם למותה של עיישה אל-ראבי, יצאו לפני זמן קצר מאולם הדיונים של בית המשפט המחוזי בלוד במחאה על כך שהקטינים לא הובאו לדיון. עורכי הדין, חי הבר ואמיר ברכה, אשר מייצגים את הקטינים מטעם ארגון 'חוננו', סרבו לקיים את הדיון בערר שהוגש עד שהקטינים יובאו מחדר החקירות לאולם הדיונים.

השופט, נציגי השב"כ ונציגי המשטרה נותרו לבדם באולם ומחוץ לו ממתינים משפחות הקטינים ועורכי דינם לראות כיצד יכריע שופט בית המשפט המחוזי, יעקב שפסר.

"יש היום עליית מדרגה חדשה, אנחנו הגשנו ערר לבית המשפט על הארכת מעצר של בית משפט השלום, כמו שכולנו יודעים הליכי מעצר מתקיימים כאשר החשוד נמצא נוכח באולם", אמר עו"ד חי הבר מחוץ לאולם. "כאן היחידה החוקרת החליטה שהיא לא רוצה להביא אותם והיא רוצה לקיים דיון לא בנוכחותם, הדבר הזה לא נכון, אין דבר כזה אין הליך מעצר שלא בנוכחות החשוד, לכן אנחנו כל עורכי הדין קמנו ועזבנו את האולם", הסביר. הוא אף הדגיש כי "מדובר בקטינים ללא עבר פלילי, חלקם מתחת לגיל 16", הוסיף הבר.

עורך הדין הוסיף כי "אם המערכת רוצה לקיים דיונים במעמד צד אחד – שתקיים, אם החשודים לא פה גם אנחנו לא פה, שיחליטו מה שיחליטו, שיהיה שיח בין היחידה החוקרת לבין בית המשפט, שידברו שידסקסו בניהם. אם רוצים להאריך את המעצר, רוצים לקבל את הערר, שיעשו מה שהם רוצים. אנחנו לא הולכים להשתתף במשחק הזה, יש גבול לכל תעלול".

טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות