שחקני מכבי חוגגים את הזכייה בגביע. איבדו שליטה על הליגה (לירון מולדובן, פלאש 90)
שחקני מכבי חוגגים את הזכייה בגביע. איבדו שליטה על הליגה (לירון מולדובן, פלאש 90)

משהו טוב קורה לכדורסל הישראלי. אולמות חדשים ומודרניים, הקהל מגיע בהמוניו, ההגמוניה הצהובה כבר לא שולטת ואולי הסממן החשוב ביותר בעשור האחרון זכו שש קבוצות שונות בתואר אלופת המדינה.

אתמול (ד') פורסם כי במנהלת רוצים לשנות שוב את שיטת המשחקים בחצי גמר ובגמר ואני אומר למה? מה זה יתן? האם זה באמת הדבר שגרם לפריחת הכדורסל בשנים האחרונות משחקי הגמר? אז ברור שיהיו כאלה שיגידו שכן במשחק אחד היה אפשר לנצח את מכבי. ואז באה אילת והדיחה את מכבי בסדרה.

הדבר הטוב שקרה לכדורסל הישראלי זה שהגיעו משקיעים כמו אורי אלון בירושלים ג'ק רוזן בחיפה רענן כץ ועוד..

משקיעים מביאים כסף, כסף מביא שחקנים יותר טובים ,שחקנים יותר טובים מביאים כדורסל יותר טוב. כדורסל יותר טוב מביא עוד צופים והם מביאים עוד קצת כסף. וכך הגלגל מתגלל.

אז על מנת להביא עוד קצת כסף למערכת הגיע הזמן באופן ברור לא להפריע לכדורסל. בתור התחלה נבטל את החוק הרוסי ואת חוק הצעירים שלא נותן דבר לישראלים ולצעירים ורק פוגע בתחרותיות של הקבוצות הקטנות.

מכסת הזרים תעמוד על חמישה. מה עם השחקן הישראלי? כאן מגיע תפקידם של האוהדים אם הם ימחו ברגע שעולה חמישיית זרים, אף מאמן לא ירשה את זה לעצמו.

תוחזר שיטת הפלייאוף, כי איזה כיף זה לראות מפגשים כמו הדרבי התל אביבי, חיפה-ירושלים וירושלים-מכבי. למה לראות אותם יותר מפעם בעונה? זה יביא עוד הכנסות אדירות לקבוצות מזכויות שידור ומקהל וקח שוב הכדורסל הוא זה שיהנה.

חגי סימן טוב

חגי סימן טוב