רבי יצחק פינדרוס. צילום: יונתן זנדל, פלאש 90

 

שופטי בית המשפט העליון, ניל הנדל, יעל וילנר ואלכס שטיין דחו הבוקר (ב') את ערעורו של הרב יצחק פינדרוס על פסילת מועמדותו לראשות העיר אלעד. פינדרוס נחשב למועמד המוביל במערכה.

מועמדותו של פינדרוס נפסלה בשבוע שעבר בבית המשפט המחוזי בעקבות עתירת חבר המועצה שי נתן שהוכיח כי מרכז חייו של פינדרוס הוא בירושלים. בין הממצאים שהציג נתן באמצעות חוקר פרטי: דירתו של פינדרוס באלעד איננה מרוהטת. עורך דינו של פינדרוס הכחיש את הדברים וציין כי אפילו סניף קופת החולים אליו משתייך פינדרוס ממוקם באלעד. "הוא סיים את שמחת בית השואבה באחת בלילה וחזר לישון איפה? באלעד", טען בא כוחו.

פינדרוס הוא המועמד המוסכם של דגל התורה וש"ס באלעד, מולו ניצב ראש העיר המכהן מטעם אגודת ישראל, מאיר פרוש. פרוש אמר בעבר כי יכהן קדנציה אחת ואז יפנה את מקומו, אך בחר בסופו של דבר להתמודד. מתנגדיו של פרוש מפנים כלפיו אצבע מאשימה וטענו כי פעל מאחורי הקלעים להגשת העתירה.

הבחירות מאוד יצריות בהרבה ערים בהן אוכלוסייה גרה חרדית בארץ ובהן: ירושלים וביתר עילית. במערכת הפוליטית מעריכים כי דגל התורה וש"ס יבחרו לנקום על ההפסד הטכני באלעד בעיר אחרת. אחת ההערכות היא שהדבר יקרה בביתר עילית, שם המועמד המוסכם לראשות העיר הוא נציג אגודת ישראל.

ראשי מפלגות דגל התורה וש"ס טרם קיבלו החלטה במי לתמוך לראשות העיר.

בעקבות פסילתו של פינדרוס התארגנו אלפי תושבי אלעד בברכת רבים לחתימה על עצומה המונית למשרד הפנים בדרישה שיורה לדחות את הבחירות בעיר אלעד עד למציאת מועמד המקובל על רוב תושבי העיר. "המציאות היא שהיום נקבע שלרוב מוחלט של תושבי העיר אין מועמד, המציאות הזו לא מאפשרת את קיום הבחירות בצורה הגונה וראויה", מסרו במטה החתמת העצומה למען תושבי אלעד.

צבי טסלר

צבי טסלר