יונדב, בעלה של הדס תפוחי הי"ד, שנהרגה לפני מספר שבועות ב- 14 לינואר בציר 60, יוצא בסרטון חדש בו הוא מבקש ממשטרת ישראל שלא לעכב את החקירה ולבדוק את האפשרות כי התאונה נגרמה כתוצאה מיידוי אבנים של ערבים באזור.

משטרת ישראל חקרה את מותה של תפוחי מתוך הנחה כי מדובר בתאונת דרכים לאחר שרכבה סטה מן הכביש, אך המשפחה חושדת כי תפוחי סטתה מהכביש עקב יידויי אבנים ויצאה לאחרונה בקמפיין ברשתות החברתיות תחת הכותרת "תסתכלו לי בעיניים: מה קרה להדס תפוחי?".

אחיה של המנוחה, יובל לנגזם, שנחשף לחוות דעת של גשש, הסיק כי מדובר ככל הנראה באירוע פח"ע. בראיון שנערך איתו יומיים לאחר מות אחותו הוא אמר לערוץ 20 "המשטרה מתמקדת לחקור את האירוע כמו תאונת דרכים. מדובר באזור בו מושלכות אבנים על בסיס קבוע, היו באזור התאונה אבנים וגשש שהוזנק למקום אמר כי ככל הנראה נזרקו אבנים שגרמו לרכב לסטות מן הכביש".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה "עם קבלת הדיווח אודות התאונה הגיעו למקום כוחות משטרה ובוחני תנועה והחלו באיסוף ממצאים ופעולות חקירה ראשוניות במטרה להתחקות אחר נסיבות התאונה.
במהלך החקירה נבדקו כלל הכיוונים וביניהם חשד לאירוע זריקות אבנים לעבר הרכב. מניתוח הממצאים שנאספו מתחזקת המסקנה כי מדובר באירוע תאונת דרכים. במהלך איסוף הממצאים ממקום התאונה כבר בשלב הראשוני לא נמצאו סימנים המעידים על זריקות אבנים. כמו כן, בסריקות שביצע גשש מספר שעות לאחר התאונה קבע באופן חד משמעי כי ביום התאונה לא היו זריקות אבנים או ממצאים המעידים על כך בזירת האירוע.
יש לציין בנוסף, כי בבדיקת הרכב לא נמצאו בתוך הרכב ועל גביו סימנים של פגיעה מאבנים ובנוסף לא התקבל כל דיווח במשטרה על זריקת אבנים קודם לכן בציר התנועה בו התרחשה התאונה".

 

אורן רפאל

אורן רפאל