מחאה מחוץ לביתו של ניר ברקת

"אללה אכבר". כך התעורר הבוקר (ה') ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, לאחר שתושבי שכונות צפון ירושלים התייצבו להפגנה בשכונת בית הכרם בעיר. מצויידים ברמקול רב-עוצמה,השכימו את תושבי השכונה ואת ראש העיר ומשפחתו עם קול קריאת המואזין.

לדברי המוחים, ראש העיר אינו אוכף את חוק הרעש כנגד המואזינים של תושבי העיר המוסלמים. "התקווה היא שההכרות האישית של המטרד הסביבתי של רעש המואזין שמטריד מדי יום 5 פעמים ביום כ-600,000 מתושבי העיר, יגרום לראש העיר להורות על אכיפת חוק הרעש כנגד המואזינים שמחרישים את אוזניי רוב תושבי העיר", אמרו והוסיפו בעוקצנות כי "בשכונת בית הכרם, מיותר לציין, רעש המואזין מהמסגדים במזרח העיר לא נשמע".

אייל גולן קורא לך

לא מדובר בפעם הראשונה בה מוחים תושבי צפון העיר על רעש המואזין הצורם. ב-2012 העבירו תושבי הגבעה הצרפתית מסר לתושבי עיסאוויה, כי אם בגבעה הצרפתית ישמעו את המואזין, הרי שהם יתקינו רמקולים בעוצמה גבוהה לכיוון הכפר, שישמיע שירים של אייל גולן.

אחרי שהבינו שמדובר בחרב פיפיות, כיוון שהזמר פופולרי גם בשכונות הערבית בירושלים, בחרו לאתגר בגבעה הצרפתית את טעמם המוזיקלי של תושבי עיסאוויה והפעילו רוק כבד. בשלב זה החליטו תושבי עיסאוויה להסיר את הרמקולים מהמואזינים.

מחאה בווליום גבוה. מתוך 'לפני כולם' עם שרון גל היום (ה')