מאמן מכבי חיפה הפורש ומאמן נבחרת ישראל בעבר, אלי גוטמן קיים מסיבת עיתונאים מיוחדת ובה הודיע רשמית על פרישה מאימון כדורגל.
"גם הבמאי היצירתי ביותר לא היה מסוגל ליצור סרט כזה", אמר. "שאני מגשים את חלום חיי וחוזר למכבי חיפה. מודה ליענק'לה ולמכבי חיפה על האפשרות להרגיש מקרוב את כפר גלים. במקום לדבר לקראת המשחק מול קרית שמונה, אני מודיע בצורה מסודרת שלא תראו אותי כמאמן כדורגל על הקווים".

המאמן המשיך כשקולו חנוק מדמעות: "לא מעכל שאני צריך לסכם קריירת אימון, רק לפני תקופה קרובה הרגשתי בשיא כשהגעתי למכבי חיפה עם מלוא התשוקה והאנרגיה. אני מודה לקדוש ברוך הוא על הקריירה שנתן לי. שלם עם הקריירה שלי כמאמן כדורגל. למאמנים הצעירים אני אומר: לכו עם הלב שלכם. אין הצלחה בין לילה. קשיים זה חלק מהדרך. מה שקורה עכשיו זו טרגדיה אישית שלי. לא יודע מה אעשה. יש לי ידע וניסיון. כרגע צריך לעכל את הסיטואציה הקשה".

פורש בסיבות מצערות. צילום: דף הפייסבוק של מכבי חיפה

 

על מכבי חיפה: "אני מצטער על הסיטואציה הזו. אני מבטיח לאוהדי מכבי חיפה, עוד נכונו לכם ימים יפים של המועדון הגאה הזו. גם במקום ה-6 וה-7, זו אימפריה. עזבתי מסיבות בריאותיות, אבל אני מרגיש חלק מהמועדון הזה. אני נמצא פה כדי לעזור ביומיום לצוות ולשחקנים. אעזור להכין גם את המשחק מול קרית שמונה". על האפשרות שימלא תפקיד אחר במועדון הוסיף: "הלחץ במכבי חיפה לא יותר גדול בגלל שזו חיפה. מנהל מקצועי צריך לשבת באצטדיון, אז זה לא יקרה. לא יודע אם אשמש בתפקיד אחר בכדורגל. את כל החלומות שלי הגשמתי חוץ מחלום אחד – להביא אליפות למכבי חיפה".

אלי גוטמן שהתחיל את קריירת האימון שלו בליגת הנמוכות,

זכה בגביע המדינה עם קבוצתו הפועל באר שבע בשנת 96/97 והביא אליפות היסטורית להפועל חיפה בשנת 98/99, לאחר שנות היעדרות מהכדורגל הישראלי זכה בדאבל עם הפועל תל אביב. כמו כן, אימן גוטמן את הנבחרת שלא זכתה להצלחה כבירה תחתיו. כאמור אלי גוטמן הודיע רשמית על פרישה לאחר קריירת אימון של 30 שנה.

מתן בן הרוש

מתן בן הרוש