אלישע לוי
אלישע לוי

 

אלישע לוי, מאמן הנבחרת הלאומית, קיים מסיבת עיתונאים בשפיים לקראת המשחקים מול ליכטנשטיין וספרד. המאמן שספג ביקורת רבה על אי זימונו של מונאס דאבור לסגל, אישר את הפרסום אתמול בערוץ 20 כי דאבור לא זומן לסגל בגלל שפעמים האחרונות בהן זומן התלונן על פציעות ועזב את המחנה. ״מונס דאבור שחקן טוב שנמצא בכושר טוב, בשלוש הפעמים האחרונות שהוא זומן הוא דיווח על פציעה ברגע האחרון, הפעם החלטתי שלא לזמן אותו. אני מצפה מהשחקנים שיהיו מחויבים. אני לא תוקף את מונאס, אלא מציב עובדות״.

אלישע לוי הגיע למסיבת העיתונאים חד ותקיף, למרות שפיזר חיוכים וניסה להראות שהוא רגוע מאוד, לוי הגיע עם תשובות מהבית. הוא היה מוכן לשאלות ולראשונה הגיב בצורה עוקצנית יותר. אחרי השאלה על דאבור הגיעה השאלה לגבי אי זימונו של דיא סבע ואז הגיב לוי כי הוא עוקב אחריו אבל העדיף שלא לזמנו בגלל שהוא בכושר טוב רק במשחקים האחרונים. ״למדתי מניסיוני הקצר בנבחרת ישראל שגול אחד פה או שם זה לא מספיק. אני אשמח אם הוא ימשיך להתקדם ואעקוב אחריו, אם ימשיך כך הוא יגיע לנבחרת ישראל". לוי הזמין לא פעם שחקנים שהציגו יכולת טובה בתקופה קצרה מאוד ובמקרה הזה לא היה עקבי.

מונאס דאבור חוגג במדי זלצבורג. צילום: FC Red Bull Salzburg
מונאס דאבור חוגג במדי זלצבורג. צילום: FC Red Bull Salzburg

 

על הביקורת הקשה נגדו השיב לוי: "אני לא מרגיש נרדף. יש ביקורת, אני רואה אותה ואני לא מופתע. אנחנו חיים במדינה חופשית, ואנשים מרשים לעצמם לבקר את הרמטכ"ל, את השרים ואת ראש הממשלה, אז מן הסתם מדברים גם על המאמן הלאומי. אני לא לוקח את זה אישית. יש אנשים, אינטרסנטים, שמייצרים אי שקט בנבחרת. אני משתדל להיות מרוכז בעבודה. נבחרת ישראל היא מעל הכל, גם הקהל אוהב אותה אבל צריך תוצאות. מלכתחילה אף אחד לא נתן סיכוי לעלות לשלב הבא, גם ספרד ואיטליה ואלבניה שהיא נבחרת טובה מאתנו. אנחנו צריכים להיות מרוכזים ולעשות הכל כדי לסיים את הקמפיין בצורה הכי טובה".

המאמן הלאומי יסיים את עבודתו בנבחרת לא רק בגלל התוצאות אלא בעיקר בגלל המחדלים בנבחרת בין המאמן לשחקנים, ההתנהלות של השחקנים כלפי המאמן והנבחרת הלאומית. עופר עיני לא יאריך ללוי את הקדנציה בגלל העובדה שלא הצליח להשליט סדר בחדר ההלבשה ולא ראה אופק לנבחרת בקמפיין הנוכחי. המאמן הלאומי אמר לראשונה מה שברור כבר תקופה ארוכה כי ישנם לחצים של גורמים רבים ביניהם סוכנים בכירים לגבי זימונים של שחקנים לנבחרת. לוי: "אני לא מתנהל על פי לחץ של סוכנים או קבוצות. כולם הזהירו אותי: אף אחד לא גמר טוב בנבחרת ישראל. אני לא מסכם, אבל לא מצטער לרגע שבאתי להיות מאמן נבחרת ישראל. אני גאה בזה ונהנה מזה כל רגע. אני לא מצטער לרגע. לא עשינו תיאום ציפיות בנוגע למיקום מסוים, סימנו מטרות שאת חלקן הצלחנו להשיג, אבל על זה נדבר כשנסכם. ננסה לנצח את ליכטנשטיין ולהיראות טוב ואולי לקחת נקודות נגד ספרד".

ערן זהבי. צילום: האתר הרשמי של גוואנגז'ו R&F
ערן זהבי. צילום: האתר הרשמי של גוואנגז'ו R&F

 

המאמן נשאל לגבי הקפטן לשעבר ערן זהבי, הוא ביקר אותו על התנהלותו אבל נתן לו גב: "הצטערתי על מה שערן זהבי עשה, הוא היה בסיטואציה לא פשוטה. הוא הגיב כמו שהגיב, ואני לא מצדיק את זה ולכן הוא נענש. אני חושב שהוא עשה טעות לאחר מכן כשהוא פרש. הכדורגל הישראלי לא יכול לוותר על שחקן כמו ערן זהבי. צריך למצוא את הדרך לעשות כל מה שצריך כדי שהוא יחזור. זה לא נכון שהוא קיבל יחס טוב מאחרים".

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20