אליפות עם כוכבית, כך נקראת אליפות המושגת באופן שנוי במחלוקת. פעם זו הקבוצה העשירה ביותר בליגה שזוכה באליפות ללא יכולת יוצאת מהכלל, רק בגלל הכסף הרב שיש לה ושבזכותו יכלה לרכוש את השחקנים הטובים ביותר בשוק.
פעם זה בגלל שיטת קיזוז הנקודות הנהוגה בליגת העל הישראלית, שיטה שערורייתית והזויה.
ולא פעם בשל חולשת היריבות האחרות בליגה הבכירה.

רק פעם אחת בשני העשורים האחרונים נקבעה זהות הקבוצה האלופה באופן כה שערורייתי הגובל בפלילים. היה זה בעונת 1998, בית"ר ירושלים זכתה אז באליפות על פני הפועל תל אביב, במשחק שנקרא מאז בשם "משחק השרוכים". היה זה באצטדיון קרית אליעזר שבחיפה. בית"ר פגשה את הפועל בית שאן שהבטיחה את הישארותה בליגה הבכירה כעשר דקות לפני תום המשחק.
רגע לפני בעיטת כדור הקרן, התכופף איתן טייב, בלם בית שאן, לקשור את שרוכיו ומיד לאחר מכן הגיע השער הדרמטי של הירושלמים שקבע ניצחון ופתח את חגיגות האליפות.

כמעט עשרים שנים אחרי, שוב בית"ר ירושלים נמצאת במרכז הסערה סביב האליפות. כעת היא בתפקיד של בית שאן.

הכל מתחיל בעסקת רכישה שעשתה מכבי ת"א, האלופה, עם תחילת העונה. המכבים רכשו את אלי דסה ושלומי אזולאי מבית"ר ירושלים, כדי שאלה יחזקו ויעבו את סגל השחקנים המתמודד במספר זירות, בין היתר בליגת האלופות.
אלי טביב, הבעלים של בית"ר, הסכים למכור את שני כוכביו על אף הביקורת של האוהדים הירושלמים, ואל העסקה צירף גם מענק מיוחד, מענק אליפות בו סוכם כי אם המכבים יזכו באליפות, ישלשל טביב לכיסו 200 אלף יורו.

אוהדי מכבי יחגגו אליפות רביעית? פלאש 90
אוהדי מכבי יחגגו אליפות רביעית? פלאש 90

הסכם שכזה נהוג ומקובל בעולם הכדורגל המודרני, אך כשהספורטיביות והתחרותיות ידועה לשמצה בישראל, אף אחד לא מבטיח שמענק שכזה לא ישפיע על זהות האלופה.

כעת משהפסידה הפועל באר שבע שתי נקודות במאבק האליפות כשסיימה את משחקה במוצאי השבת האחרונה מול מכבי חיפה בתוצאת תיקו 1:1, יכולה מכבי תל אביב לעקוף אותה בראש טבלת ליגת העל, בדרך לאליפות. לשם כך האלופה התל אביבית חייבת לנצח הערב (שני) את בית"ר ירושלים.

האם טביב ימכור לתל אביבים את האליפות תמורת 200 אלף יורו? התשובות הערב בבלומפילד

20 News

20 News