ברדה בבית החולים עם מליקסון. צילום: אינסטגרם
ברדה בבית החולים עם מליקסון. צילום: אינסטגרם

 

אליניב ברדה, קפטן הפועל באר שבע שהתמוטט במהלך אימון האלופה היום ועבר טיפול החייאה מציל חיים, הוציא הודעה ובה הודה לכל אלה שהתעניינו במצבו והתפללו להחלמתו. ״תודה לכולם על התמיכה, תודה לצוות הנפלא של בית החולים סורוקה, לגיא ממד"א ואהבה גדולה לדימה הגדול (דמיטרי טרשצ'נקו, חובש הקבוצה), אוהב אותך!". ברדה מאושפז לטיפול והשגחה בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע אחרי שעבר צינטור במחלקה הקרדיולוגית.

שעות של חרדה בקרב בני המשפחה המועדון וכל הכדורגל הישראלי היו היום (ג') בצהריים כאשר ברדה איבד את ההכרה במהלך האימון באר שבע. ברדה ספג כדור חזק בחזה והתמוטט, רק בעזרת פעולות החייאה שכללו ארבע מכות חשמל חייו ניצלו.

פרופסור דורון זגר, מנהל המערך הקרדיולוגי בבית החולים סורוקה, אמר אחרי הטיפול בברדה: "אליניב ברדה הגיע אלינו בשעות אחר הצהריים, אחרי שבמהלך אימון של קבוצתו נפגע בחזהו מכדור שנבעט לעברו. הפגיעה הזו גרמה להפרעות קצב קשות של הלב. זו פגיעת ספורט נדירה מאוד, אבל מוכרת שבה כדור פוגע בחזה במהירות גבוהה מאוד ברגע קריטי במחזור הלב ויכול לגרום להפרעות קצב וסכנת חיים. הפרעות הקצב שנגרמו באותו הרגע בהחלט היוו סכנת חיים מידית והוא ניצל בזכות פעולה מהירה נכונה ויעילה של הצוות שהיה במקום, החובש של הקבוצה, ובהמשך צוות מד"א שהגיע למקום".

עוד אמר פרופסור זגר: "הצוות של מד"א ביצע בו החייאה קצרה, הוא נזקק למספר מכות חשמל. הוא הגיע לבית החולים במצב יציב ובהכרה, עבר צנתור דחוף על מנת לשלול פגיעה בכלי הדם של הלב. הצנתור היה תקין והוא כרגע נמצא ביחידה לטיפול נמרץ להשגחה ומרגיש טוב, הוא במצב יציב ונקווה שהוא יוכל להשתחרר מבית החולים בימים הקרובים״.

רבים מאנשי הכדורגל הישראלי שוחחו עם ראשי הפועל באר שבע ובני המשפחה והתעניינו במצבו של קפטן האלופה, אוהדים רבים הגיעו למתחם האימונים ולבית החולים וחיזקו את בני המשפחה. ברדה יישאר בימים הקרובים בבית החולים במעקב ואחרי שחרורו הוא ינוח בביתו, בכל מקרה בשבועיים הקרובים יש פגרה והקפטן לא ישוב לאימונים בתקופה זו.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20