אליניב ברדה חתם לעונה נוספת בהפועל באר שבע, ככל הנראה האחרונה שלו כשחקן, לפני המעבר לתפקיד מקצועי במועדון. החתימה של הקפטן לעונה נוספת הייתה צפויה וברורה, והיום הפועל באר שבע הוציאה את ההודעה הרשמית על החתימה.

הקפטן והבעלים התייחסו לחתימה באתר הרשמי של המועדון. ברדה: "היה לי ברור ומובן מאליו שאמשיך שנה נוספת בבית שלי. עוברות עלינו שנים נהדרות והאתגר שלנו הוא לשמור על הדרך המיוחדת שלנו כמועדון. אני מודה לאלונה, אסי וברק וכמובן לקהל האדיר שלנו". אלונה ברקת: ״אליניב ברדה הוא אישיות שמהווה חלק בלתי נפרד מה-DNA של הפועל באר שבע. אני שמחה שאליניב ימשיך את הדרך המופלאה שהוא היה חלק בלתי נפרד ומשמעותי מאוד בבנייתה".

ברדה מעולם לא התקומם נגד המאמן. צילום דני מרון
שתי אליפויות בנגב. הקפטן אליניב ברדה עם המאמן ברק בכר. צילום: דני מרון

 

ברדה בן ה-35 וחצי, מסיים שלוש עונות בהפועל באר שבע, מאז חזר למועדון מבלגיה שם שיחק שש שנים בקבוצת גנק. ברדה אחראי למהפך הגדול שעברה הפועל באר שבע בשנים האחרונות. ההחלטה שלו לחזור לבאר שבע שנאבקה אז בתחתית ליגת העל נגד הירידה ולוותר על החוזה והמעמד שהיה לו בבלגיה לטובת החזרה הביתה, הביאה לתחילת העידן החדש והמהפכה הגדולה שעברה הקבוצה.

החתימה של ברדה הביאה לשינוי בחשיבה עבור כוכבים רבים שסירבו להגיע לדרום עד אז גם עבור חוזים גבוהים מאוד. ברדה הפך את הפועל באר שבע לקבוצה שווה במושגים של הכוכבים הישראלים שהעדיפו הצעות כספיות פחות טובות רק כדי לשחק בתל אביב או בחיפה.

ברדה הוא סוג נדיר של קונצנזוס לא רק בבאר שבע, בעיר בה גדול והחל את הקריירה שלו. הוא שילוב מיוחד ונדיר בנוף הכדורגל הישראלי של שחקן ברמה גבוהה ואישיות יוצאת דופן. קפטן הפועל באר שבע הוא אחד השחקנים הכי מוערכים אצל האוהדים של האלופה, ומאמנים רבים ידעו להפיק ממנו את התועלת לא רק על המגרש אלא גם בחדר ההלבשה. ברדה זכה עד כה בחמש אליפויות, שתיים במכבי חיפה, אחת בגנק, ושתיים בבאר שבע.

 

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20