"האווירון" אלון מזרחי. צילום: עיריית נתניה
"האווירון" אלון מזרחי. צילום: עיריית נתניה

 

אלון מזרחי, "האווירון", נחשב לאחד החלוצים הפוריים שהיו בכדורגל הישראלי. האוהדים במכבי חיפה מתגעגעים לימים בהם מזרחי העניק להם רגעים רבים של אושר. עד היום מכבי חיפה לא הצליחה להחתים חלוץ שהביא מספרים כמו מזרחי, אפילו לא קרובים למספרים של החלוץ המצוין. הכינוי "האווירון" שהוענק לו היה בגלל תנועת האווירון שהחלוץ עשה אחרי כל שער שכבש. בימים בהם מכבי חיפה מפטרת עוד מאמן ורושמת עוד כישלון גדול, מזרחי אינו מבין מדוע המועדון מתעלם ממנו ולא נעזר בשירותיו.

״כל החלוצים שהיו במכבי חיפה נכשלו בשנים האחרונות. מכבי חיפה החתימה חלוצים בסכומים גבוהים מאוד, ישראלים וזרים, חלוצים שהגיעו לקבוצה עם הרבה אופטימיות והם נכשלו. לא כל אחד יודע אצלנו לאמן חלוץ, מדובר באימון מיוחד של מי שמבין את פילוסופיית הבקעת השערים״, אומר אלון מזרחי בשיחה עם ערוץ 20. האווירון אומר כי הוא מאוד אוהב את מכבי חיפה ומאוכזב מאוד שהבעלים יעקב שחר ממשיך להשקיע הרבה כסף והקבוצה נכשלת עונה אחרי עונה.

דמארי בהפסד של מכבי חיפה בדרבי. צילום: אתר מכבי חיפה
החלוצים נכשלים בירוק. דמארי ורוקאביצה. צילום: אתר מכבי חיפה

 

האווירון רואה מהצד את נחיתת האונס של הקבוצה שלו לשעבר, שהיתה אימפריה. ״אני מאמן היום 100 חלוצים באימונים אישיים. אני משדרג את יכולת הכיבוש שלהם, אני מסביר להם איך בדיוק צריך לשחק כדי להבקיע שערים. לחלוצים שהגיעו בשנים האחרונות למכבי חיפה היו קבלות. היה צריך לדעת לאמן אותם נכון כדי שהם יבקיעו. במכבי חיפה חלוץ בועט 4 בעיטות לשער במשך 90 דקות. זה לא נורמלי. באחוזים כאלה נמוכים לא מבקיעים גולים. חלוץ צריך לדעת מתי וכמה לבעוט ולא כל אחד יודע ללמד חלוצים את המקצוע״, מוסיף מזרחי.

עומר דמארי, קאיו, סטפנוס אתאנאסיאדיס, אופיר מזרחי, אלירן עטר, שובל גוזלן, איתי שכטר ועוד חלוצים רבים נכשלו במכבי חיפה. מאז שמזרחי פרש ממשחק, מכבי חיפה לא פנתה אליו כדי להציע לו לשמש מאמן החלוצים. כאשר האווירון עזב את מכבי חיפה לניס הצרפתית, שחר כעס עליו מאוד. אלון מזרחי שולח מסר ליעקב שחר ואומר: ״יעקב בוזגלו עמד עם שלט נגד יעקב שחר והפגין תקופה ארוכה נגדו. שחר החזיר את מאור בוזגלו והיום הוא במכבי חיפה, גיורא אנטמן עזב את הקבוצה להפועל באר שבע וגם היה כעס עליו, שחר החזיר את אלטמן לשמש מאמן שוערים. גם לי אפשר לסלוח ולהיעזר בי לטובת מכבי חיפה. אני אוהב את המועדון ומאוד מעריך את ההשקעה הגדולה של שחר בכל עונה״, אומר האווירון.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20