"חבלה או תקלה: יש בעל בית 1 בישראל לסייבר ושמו BB", צייץ העיתונאי והפעיל החברתי אלדד יניב, ברומזו כי ראש הממשלה בנימין נתניהו אחראי למתקפת סייבר נגדו. "אם חושב שבבחירות בזק שרשרת חסינות שמתכנן יעשה פוטין אז לנו לא קוראים הילרי. יחטוף חזק", איים. יניב, שעומד מאחורי ההפגנות נגד רה"מ נתניהו בפתח תקווה, מעיד כי רבים מעוקביו מדווחים על תופעה משונה שגורמת לקריסתה של אפליקציית פייסבוק בכל פעם שגולש נכנס לפרופיל שלו או של פעילים אחרים כמו ברק כהן, חנה קים, תומר אביטל וניר גונטז'.

 

בעמוד הפייסבוק שלו, אליו ניתן להיכנס ללא הפרעה דרך מחשב, כתב יניב: "הוא מפחד: העמוד שלי חסום לרבים מכם בגלל מתקפת סייבר מסובכת וקשה מהלילה. אתם נכנסים ונתקלים בחסימות שונות ומשונות" וצירף צילומי מסך שנשלחו אליו. לדבריו, "התקלה המסתורית תוקפת רק שמאלנים בפייסבוק".

"תודה למאות מכם שעדכנתם אותי מהבוקר בווטסאפ ובמייל ודרך חברים. אוהב אתכם. מטפל בזה בכל הכח. הוא מפחד. ואנחנו לא נוותר וממשיכים ונציל את ישראל", הוסיף. לאתר נקסטר אמר יניב: "אצלי הם לא חסומים וזה לא קשור לפעולה של פייסבוק. התברר לי שמדובר בעוד פעילים חברתיים שנחסמו באופן דומה בשעות האחרונות".

העיתונאי והפעיל החברתי תומר אביטל מפרויקט '100 ימים של שקיפות', שגם הוא סובל מהתופעה, העלה לעמוד הפייסבוק שלו לפני כשעתיים פוסט בו כתב: "אפסים מנהלים עכשיו מלחמת סייבר נגד פעילים. כל השבוע מנסים לפרוץ לי לתיבות המייל. עכשיו גם אי אפשר להיכנס לדף הפייס שלי מהאפליקציה". גם אביטל דאג לקשר את נתניהו לתופעה בכותבו "מה אומרים? לא אומרים", אימרה המזוהה עם ראש הממשלה בהקשר החקירות נגדו.

"קווים לדמותה של טרללת"

מנהל הניו-מדיה של רה"מ, יונתן אוריך, הגיב לדבריו של יניב וכתב: "בלשכת רה״מ מפקידים את הנייד בחוץ. פעם הגיעה מערכת ״הארץ״. 1 הכתבים סירב להפקיד הנייד כי חשב שיותקן ציתות על מכשירו. קווים לדמותה של טרללת".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20