חפץ בבית הדין. צילום: פלאש 90

 

בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיבו לחתימתו של ניר חפץ כעד מדינה: "כשיש משהו לא צריך אפילו עד מדינה אחד. וכשאין, גם אלף עדי מדינה לא יעזרו. המירוץ הבלתי פוסק אחרי עדי מדינה הוא ההוכחה הטובה ביותר שאין כלום – ולא יהיה כלום".

נמשכים החיפושים אחר ראיית הזהב שתוכיח את מערכת היחסים השוחדית בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה ובין בעלי חברת 'בזק' שאול אלוביץ'. אמש נחתם הסכם עד מדינה בין מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך והיחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 במשטרת ישראל לניר חפץ.

נתניהו. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

פרקליטו של ניר חפץ, עו"ד ירון קוסטליץ אמר: "לא הודיעו לי על ההסכם, עוד לא התפטרתי מייצוגו של חפץ כי אני פשוט לא יודע אם באמת נחתם הסכם, לא מעדכנים אותי. אמרתי כבר בעבר שאני לא מייצג עדי מדינה".

לפי חדשות עשר, בהסדר המתגבש בין חפץ למדינה הוא יספק מידע על הפרשות הידועות ופרשות חדשות שאינן ידועות, כולל פרשיות בהן מעורבת אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו. בתוך כך, ב"הארץ" צוטט פרקליטו כאומר כי הוא אופטימי בנוגע לסיכויים להגיע להסכם עד מדינה.

הותר לפרסום כי איתן צפריר, ששימש כראש המטה במשרד התקשורת של ראש הממשלה בנימין נתניהו בחלק מתקופת כהונתו כשר התקשורת, הוא החשוד הנוסף בתיק בזק שנחקר באזהרה ביום שישיצפריר, שנחשד בעבירה של הפרת אמונים, ענה על שאלות החוקרים ושוחרר ללא תנאים.

איתן צפריר. צילום: לע"מ

 

צפריר מונה בחודש דצמבר 2014, מעט לאחר שהשר גלעד ארדן עזב את משרד התקשורת ונתניהו קיבל לידיו את התיק. הוא עזב את תפקידו ביוני 2015, בין היתר בשל מינויו של שלמה פילבר למנכ"ל משרד התקשורת. אחד מתפקידיו היה לקשר ולפקח מטעם השר (נתניהו) על הדרג המקצועי. על פי החשד, כמו פילבר, גם צפריר עסק בהטבות שניתנו לבזק. במשטרה בודקים אם עשה זאת כחלק ממערכת השוחד לכאורה שבה חשודים בין היתר נתניהו, אלוביץ' וחפץ, יועץ התקשורת לשעבר של נתניהו.

עורכי הדין טל שפירא ואריאל כפרי, המייצגים את צפריר, מסרו בתגובה: "צפריר אינו עד מדינה וכל פרסום המייחס לו כל הסכם מסוג זה עושה עמו עוול. הוא כיהן בתפקיד חודשים ספורים בלבד לצד אבי ברגר, המנכ״ל שקדם לשלמה פילבר. הוא התפטר ממשרד התקשורת עם כניסתו של פילבר לתפקידו. כל מה שקרה לאחר עזיבתו אינו בידיעתו, וממילא לא היה לו כל קשר להחלטות בעניין בזק אשר כולן אושרו לאחר שכבר סיים את תפקידו. צפריר ימשיך וישתף פעולה על מנת לסייע להגיע לחקר האמת".