קצין גבעתי סרן (במיל') זיו שילון, שנפצע ואיבד את ידו בפיצוץ מטען בגבול הרצועה, הפך לסמל לנחישות עבור ישראלים רבים. כעת הוא כובש בסגה נוספת בתחרות איש הברזל היוקרתית: "כמעט שנתיים עברו מאז שקיבלתי את ההחלטה שאני הולך לנסות ולעמוד בתחרות הרשמית הארוכה ואולי המאתגרת ביותר שקיימת בעולם", כתב שילון בדף הפייסבוק שלו.

סרן (מיל') זיו שילון. צילום: דובר צה"ל

 

"לפני 6 שנים נפצעתי אנושות בעזה, איבדתי את ידיי והוגדרתי כנכה – היום חציתי את קו הסיום של התחרות הכי קשה בעולם. ניצחתי".

"היום זה נגמר", כתב שילון ופירט את מסלול התחרות המפרך שעבר: "4 ק"מ של שחייה – כשעתיים, באמצעות ידיים שאינן יכולות לגרוף דבר. 180 ק"מ רכיבה – כ-6 שעות, ללא יכולת להזיז את הגוף מתנוחה שדורשת פי 3 מאמץ מזו האופטימלית. 42 ק"מ של ריצה – מרתון כ-4 שעות, בחוסר איזון מוחלט, על רגליים ששנים משלימות חוסרים לגפיים העליונות".

כזכור, שילון היה מ"פ (בדרגת סרן) בגדוד צבר של החטיבה ונפצע במהלך תעסוקה מבצעית בגבול כיסופים ונפצע באוקטובר 2012, ממטען שהתפוצץ עליו בעת פעילות לאבטחת גדר הרצועה שהתקיימה, באופן טרגי, ביומו האחרון לפני סיום התפקיד.

 

בפטוסט שפירסם שילון הסביר מה הניע אותו להתמודדות בתחרות הקשה: "אולי זו תישמע קלישה, אבל עבורי מדובר בניצחון מוחץ על האויב שלי, על האויבים שלנו! מי שפגע בגופי, ניסה גם כנראה לשבור את רוחי, וכל יום מחדש אוכיח שאני חזק יותר ונחוש יותר!", כתב והוסיף: "דווקא בתקופה הזאת שיש שם כאלו שחושבים שהצליחו לשבור אותנו, חשוב לי להראות דרך המסע שלי, שאנחנו לעולם לא נשברים. להפך, תמיד אבל תמיד חוזרים חזקים יותר!"

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20