במהלך אירוע לכבוד יום העצמאות האמריקני, חשף אמש (ג') ראש הממשלה בנימין נתניהו כי בימים האחרונים המשטר האיראני שיגר תא טרור כדי לבצע מתקפת טרור גדולה בצרפת, כאשר מפקד התא היה דיפלומט איראני באוסטריה. לדבריו, "למרבה המזל, המזימה נחשפה. חברי התא האיראני נעצרו בצרפת, בלגיה וגרמניה. בזמן מעצרם, לחברי התא היו חומרי נפץ ועוד. הרשויות האירופאיות משלימות עכשיו את חקירתן והן צפויות להאשים את הסוכנים האיראניים ואת חברי התא כמי שעומדים מאחורי המזימה הזו".

רה"מ נואם באירוע לכבוד יום העצמאות האמריקני אמש (ג'). צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

את הדברים אמר ראש הממשלה בהתייחס לפגישה שאמורה להתקיים השבוע בין מדינות ה-4P, אשר צרפת וגרמניה בניהן, כדי לדון כיצד לעקוף את החלטת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לעזוב את הסכם הגרעין. אל הפגישה, הוסיף נתניהו, הוזמן אף נשיא איראן, חסן רוחאני. מלבד צרפת וגרמניה, חברות הכנס הן בריטניה והאיחוד האירופי.

"הפסיקו לפייס את איראן"

עוד הוסיף רה"מ, כי "מזימת הטרור האיראנית הזאת תוכננה על אדמת אירופה באותו שבוע שהמנהיגים של אירופה אמורים להיפגש עם נשיא איראן בנוגע לעקיפת הסנקציות שהוטלו עליה. הנה המסר שלי למנהיגים האירופאיים: הפסיקו לממן את אותו המשטר שתומך בטרור נגדכם ונגד רבים אחרים. הפסיקו לפייס את איראן".

דידייה בורקהלטר
הוזמן לאירופה. הנשיא האיראני חסן רוחאני עם נשיא שוויץ דידייה בורקהלטר בכנס הכלכלה העולמי בשוויץ ב-2014. צילום: רויטרס
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20